Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tanımı GENEL TANITIM 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde öğrenime açılan Diyarbakır Tıp Fakültesi , bugünkü Dicle Üniversitesinin temelini oluşturmuştur. Dicle

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tanımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tanımı

  GENEL TANITIM

  1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde öğrenime açılan Diyarbakır Tıp Fakültesi, bugünkü Dicle Üniversitesinin temelini oluşturmuştur.
  Dicle Üniversitesi, tarihi Diyarbakır kentinin doğusunda 27 bin dekarlık arazi üzerine kurulmuş, adını üniversiteyi kentten ayıran Dicle Nehri’nden almıştır. Merkez kampusun yer aldığı Diyarbakır dışında Diyarbakır’ın Ergani, Çermik, Çüngüş ve Bismil ilçelerinde de Yüksekokulları mevcuttur.
  Dicle Üniversitesi’nin bugün 15000 öğrencisi, 3000 civarında kadrolu akademik ve idari elemanı mevcuttur. Üniversite, sunmakta olduğu öğretim hizmetleri dışında 1200 yataklı Araştırma Hastanesiyle, aynı zamanda bölgenin sağlık merkezi konumundadır. Üniversite Araştırma Hastanesi’nde verilen üst düzeyde sağlık hizmeti sayesinde bölgedeki vatandaşlarımız çok önemli sorunlar dışında büyük merkezlere gitmenin maddi ve manevi külfetinden kurtulmuşlardır. Dicle Üniversitesi, bölgede ihtiyaç duyulan hemen her alandaki meslek elemanlarını yetiştiren, ulusal ve uluslar arası düzeyde araştırmalar yapan ve bölge ekonomisine yönelik projeler üreten devletimizin bölgedeki en önemli kurumlarından biridir. GAP’tan en üst düzeyde verim alınarak, bölgede hayat standardının yükseltilebilmesi için üniversitemizde başta tarım ve hayvancılık olmak üzere bölge ekonomisine katkı yapacak projelere öncelik verilmektedir.
  Öğrenci kulüplerinin kültür-sanat faaliyetleri ve üniversite takımlarının sportif başarıları, bir taraftan kent yaşamına hareket getirirken diğer taraftan bu faaliyetler, gençleri üniversiteye özendirerek “modern toplum”a geçişte önemli bir işlev görmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Diyarbakır Hangi Bölgede, Diyarbakır ili Türkiyenin Neresinde
 3. Dicle Köprüsü On Gözlü Köprü- Diyarbakır, ,Dicle Köprüsü On Gözlü Köprüsünün mimari özelli
 4. Tarihi Ulu Camii Diyarbakır, Diyarbakır Ulu Cami hakkında bilgi
 5. Diyarbakır gezilecek yerler, Diyarbakır tarihi mekanlar
 6. Diyarbakır Mutfak Kültürü ve Diyarbakır Yemekleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş