Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bağışıklık Sistem ini Güçlendiren Besinler Kimisinin adını sıkça d uydu nuz , kimisini ise muhtemelen ilk kez duyuyorsunuz ama öyle besin maddeleri var ki günlük

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler


  Kimisinin adını sıkça duydunuz, kimisini ise muhtemelen ilk kez duyuyorsunuz ama öyle besin maddeleri var ki günlük beslenmemize eklememiz bağışıklık sistemini güçlendirici etki yapıyor. İpek Cirit bu besinlerle ilgili şunları söylüyor:
  “Keten tohumunu içeriğinde bulunan lignan östrojene bağlı gelişen kanser riskini azaltır. Soya fasulyesinin içeriğinde bulunan isoflavanlar kanser, kemik erimesi ve kalp damar hastalıkları riskini azaltır. Sarımsakta bulunan kükürtlü bileşikler kanser ve kalp damar hastalıkları riskini azaltır. Meyan kökünde bulunan glikozidler alerji ve iltihabı azaltır. Bununla birlikte omega 3 yağ asitleri adı verilen ve balıkta bolca bulunan yağ asitleri ve proteinli gıdalarda aldığımız arginin amino asidi, bağışıklık sistemimiz için önemli besin kaynaklarıdır. Bağışıklık sistemimizi güçlendirecek gıdalara ek beta-glukan, ekinezya, probiyotikler, izozomlar ve yeşil çay gibi doğal maddeleri saymak da mümkündür. Ekinezya doktorlar tarafından çok eski tarihlerden bu yana soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Fakat ekinezyanın düzenli ve sürekli kullanılması halinde bile, vücudun buna alışması bağışıklık sisteminde gerektiğinde istenilen etkiyi gösteremeyebilir. Bu nedenle doktor kontrolü ile kullanılması gerekir.”

  BESİNLER VE VİTAMİN DEĞERLERİ

  1. C VİTAMİNİ - Limon, portakal, çilek, greyfurt, kivi, dolmalık biber, enginar, brokoli, fasulye, maydanoz, kuşburnu ve ahudududa var. Serbest radikallere karşı savunma mekanizması geliştiriyor.

  2. E VİTAMİNİ - Ayçiçek yağı, zeytin yağı, fındık, badem, soya, ceviz ve fıstık türlerinde bulunuyor. Hem erkekte hem de kadında kalp krizi riskini azaltır, birçok kanser türüne karşı da vücudumuzu koruyor

  3. A VİTAMİNİ - Havuç, ıspanak, kabak, marul, brokoli, karaciğer ve domateste bulunuyor. Bağışıklık sistemi hücrelerinin sayısında önemli derecede artış sağlar.

  KAYNAK: AcibademHastanesi.com.tr/Edergi


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Ne Yapılmalı?
 3. Bağışıklık Sistemi Organları Nelerdir
 4. Bağışıklık sisteminizi güçlendirin, soğuk algınlığı, Yulaf, sarımsak , bağışıklık sistemi
 5. Kırmızı lahana faydaları, ağrı kesici bitkiler, bağışıklık sistemini güçlendirmek, balgam
 6. Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin Yolları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş