Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

C vitamini Faydaları C Vitamini (diğer adıyla Askorbik Asit) , bağışıklık sistem inin güçlendirilmesi , kemik ve dişlerin gelişimi gibi pek çok fonksiyonda görev alan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  C vitamini Faydaları Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  C vitamini Faydaları

  C Vitamini (diğer adıyla Askorbik Asit), bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, kemik ve dişlerin gelişimi gibi pek çok fonksiyonda görev alan önemli bir vitamindir. Bu bölümde, C Vitamininin yararları, önemi ve bulunduğu besinler, C Vitamini Eksikliği gibi sorularınıza yanıt bulmaya çalışacağız.

  C Vitamininin Yararları: Vücutta kemiklerin, dişlerin, cildin ve eklemlerin gelişmesini ve güçlenmesini sağlar. Yaraları iyileştirir ve dokuları yeniler. Kanser ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalıklara karşı direnci artırır. Enerji üretiminde ve strese karşı hormonların yapımında görevlidir. Özellikle çocuklar için büyümeye ve gelişmeye yardımcı olur. Kanı zehirlerden temizler. Tansiyonu düşürür. Kandaki şeker miktarını azaltır. Böbreküstü bezlerinin çalışmasını arttırarak erkeğin erkeklik gücünü sürdürmesini sağlar.
  C Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur? İhtiyaç duyulan C Vitamininin tümü dışardan alınmak zorundadır. Başta turunçgiller olmak üzere, yeşil yapraklı taze sebzelerde, maydanozda, kabakta, soğanda ve domateste bol miktarda bulunur.
  C Vitamini Eksikliği: C vitamini bağışıklık sistemini desteklediği için yeterince alınmadığı takdirde bağışıklık sistemi zayıflar ve sık hastalanmaya yol açar. Ayrıca, enerji azlığı, kıl diplerinde kanamalı döküntüler, vücudun kolay morarması, burun kanaması, yaraların geç iyileşmesi, dişeti kanamaları gibi sorunlar görülür.

  Günlük C Vitamini İhtiyacı 100 mg. kadardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. C Vitamini Nelerde Bulunur Faydaları Nelerdir
 3. B12 Vitamini Nelerde Bulunur, B12 Vitamini yararları ve B12 Vitamini etkileri nelerdir
 4. A Vitamini a vitamini - a vitamini nedir - nelerde a vitamini vardır - a vitaminin faydala
 5. B6 Vitamini, B6 vitamini eksikliği, B6 vitamini nelerde bulunur?
 6. B12 Vitamini, B12 vitamini eksikliği, B12 vitamini nelerde bulunur?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş