Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Vitaminler Nerede Üretilir Nerede Emilir Nerede Depolanır Sağlık lı beslenmede vitaminlerin etkisi büyüktür. Sindirime uğramayan vitaminler enerji verici özellikleri olmadığı için çok dikkate alınmamıştır. Fakat
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 11      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Vitaminler Nerede Üretilir Nerede Emilir Nerede Depolanır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Vitaminler Nerede Üretilir Nerede Emilir Nerede Depolanır

  Sağlıklı beslenmede vitaminlerin etkisi büyüktür. Sindirime uğramayan vitaminler enerji verici özellikleri olmadığı için çok dikkate alınmamıştır. Fakat günümüzde biliyoruz ki her vitaminin eksikliği vücutta çeşitli sorunların oluşmasına neden olmaktadır.

  Vitaminler Sindirilir mi?
  Vitamin molekülleri zaten çok küçük oldukları için tekrar sindirime uğramazlar.

  Vitaminler Nerede Emilir?
  Sindirim sisteminde vitaminlerin emildiği alanlar farklılık göstermektedir. Yağda çözünen vitaminler ince bağırsakta yağ molekülleriyle beraber emilirken; B, K gibi vitaminler kalın bağırsakta su ve minerallerle emilmektedir.

  Vitaminlerin Görevleri Nelerdir?
  Büyüme ve gelişmede, vücudun hastalıklara direncinin sağlanmasında, Yeni hücrelerin oluşmasında vitaminlerin önemi büyüktür. Ayrıca vitamin eksikliklerinde vücutta çeşitli aksamalar görülmektedir.

  Vitaminler Nerede Üretilir?
  Vitaminler bir kısmı bitkisel gıdalardan karşılanır. Fakat Tüketici canlılar da çeşitli vitaminleri üretebilmektedir. Örneğin B ve K vitamini kalın bağırsakta bakteriler tarafından üretilebilmektedir. Provitamin şeklinde alınan gıdaların güneş ışını yardımıyla deride D vitaminine dönüştürüldüğü bilinmektedir.

  Vitaminler Depolanır mı?
  Sindirim kanallarında emilen vitaminler önce kana daha sonra da hücrelerin içine kadar ulaşırlar. Ver vitamin hücrelere ulaşsa da fazla vitaminlerin depolanması hepsi için ortak değildir. Genellikle yağda eriyen vitaminler(A, D, E, K) vücutta depolanırken, suda eriyen vitaminler idrarla dışarı atılırlar. Vitamin hapı kullanıldığında idrar rengi hemen değişmektedir. Bu da bazı vitaminlerin idrar yoluyla dışarı atıldığının bir kanıtıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Vitaminler Nerede Üretilir
 3. Vitaminler Nerede Emilir
 4. Karbonhidratların Kimyasal Sindirimi Nerede Başlar Nerede Biter
 5. Protein sindirimi nerede başlar nerede biter
 6. İftar ilk nerede açılır,Türkiyede ilk iftar hangi nerede açılıyor
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş