Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın Çapı-Dünyanın Çapı Hepimiz Yaşadığımız evreni merak ederiz ama birtürlü bu merakımızı tam olarak giderememişizdir. Bu sitede biraz olsun astronomi hakkında meraklarınızı gidermeye çalışacağım. Astronomi;

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünyanın Çapı-Dünyanın Çapı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyanın Çapı-Dünyanın Çapı

  Hepimiz Yaşadığımız evreni merak ederiz ama birtürlü bu merakımızı tam olarak giderememişizdir. Bu sitede biraz olsun astronomi hakkında meraklarınızı gidermeye çalışacağım.


  Astronomi;
  Yunanca; astron (yıldız) ve nomos (yasa) kelimelerinden oluşmuştur. Anlaşıldığı gibi GÖKBİLİM demektir.Tüm gökcisimlerinin ve yıldızlararsı maddenin; kökenini, evrimini, kimyasal yapısını, fiziksel özelliklerini inceleyen bilim dalı.
  Güneş sisteminin yaklaşık genişliği: 11,830,000,000 km


  Evrende ışık ile dolaşalım...

  Işık yılı bir sn ' de 300.000 km yol alır. Etrafımızı gözle algılamayı bu etkiye borçluyuz. Eşyalar ile aramızdaki mesafe olayları birlikte yaşıyor olmamızda farkedilir bir ayrılık yaratmamaktadır.

  Fakat gökyüzüne başımızı kaldırdığımızda gördüklerimiz yaşadığımız anın sonuçları mı acaba ? Her yıldız , her parlaklık, her gezegen sizing gördüğünüzü , sizin ile aynı zamanda mı yaşamaktadır ?
  Aşağıdaki tabloda göreceğiniz zamanlara dikkat kesildiğinizde , bize ulaşan ışığın aslında yaşadığımız andan çok uzun zaman önce yola çıktığını göreceksiniz. Gökyüzünde neredeyse tüm ışıkları geçmiş zaman ışıkları olarak görmekteyiz.
  Kutup yıldızımız ile aynı gece gördüğünüz Vega ya da kutup yıldızı hala gökyüzünde iken, gecenin geç saatlerinde çıkan pleides gördüğünüz anda görüldüğü gibi mi ?
  Bakalım öyle miymiş ?
  Evrendeki bazı mesafeleri anlamamız için tablomuza bakalım...  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çapı 76 Olan Dairenin Alanı Kaçtır
 3. Dünyanın Çapı Güneşin Çapının Kaç Katıdır
 4. Dünyanın Çapı Ayın Çapının Kaç Katıdır
 5. Bilgi güneşin çapı kaç km ?
 6. Bilgi güneşin çapı dünyanın çapının kaç katıdır ?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş