Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Japonyanın Kültürü Japonyanın Özellikleri Seramik ve Porselen Chanoyu , Muromachi döneminde (1333-1573) yaygın hale gelmeye başlayınca , ülke genelinde her biri ken din e özgü
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 22      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Japonyanın Kültürü, Japonyanın Kültürel Özellikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Japonyanın Kültürü
  Japonyanın Özellikleri


  Seramik ve Porselen

  Chanoyu, Muromachi döneminde (1333-1573) yaygın hale gelmeye başlayınca, ülke genelinde her biri kendine özgü tarza sahip olan seramik üretim merkezlerinde artış meydana gelmiştir.


  Kar keyfinin mevsimi Japonya’da kış mevsimi en kuzey kesimleri dışında çok şiddetli geçmez ve genellikle hava sıcak güneş ve mavi gökyüzü ile kaplıdır. Öte yandan, kuzey bölgelerde kar ve buzla ilgili bir çok festival düzenlenir.


  Sonbahar Renkli yapraklar ve hasat zamanı Eylül ayında bazı bölgelerde hala yazın etkileri sürerken, Ekim itibariyle Japonya’nın hemen hemen her yerinde ülkeye has sonbaharın insanı kendine getiren ve serin günleri başlar.

  Tanımadığınız topraklarda bir ziyaretçi olarak, elbette damağınıza uygun “hakiki” yerel lezzetlerden tatmak isteyeceksiniz.

  Gece turları, “Nerede içki İçilir?”, Dans ve Karaoke…

  Yaz mevsimi, pirinç ekiminin yapıldığı ve aynı zamanda tüm ülkenin yeşilden bir örtüyle kaplandığı mevsimdir. Dağ ormanlarındaki yeşil kiraz yaprakları, akçaağaçlar, meşeler ve kestane ağaçları, her mevsim yeşil kalan çam ağaçlarının derin tonlarıyla tezat oluştururken, bambu filizleri yavaş yavaş tüm ülkeye yayılır.


  “Nomi-no-ichi” olarak bilinen bit pazarları, Japonya’nın farklı bölgelerinde genellikle tapınakların ya da mabetlerin bulunduğu yerlere kurulur. Sabahın erken saatlerinden akşamüstüne kadar açık kalan bu pazarlarda satılan mallar, hem çeşit hem de fiyat açısından büyük farklılık gösterir.

  Rakugo, modern dönemde doğup şimdiye kadar devam ettirilen Japonya’nın geleneksel sanatının bir türüdür. Rakugo’da kıyafet veya alet pek kullanılmıyor. Sadece jest, mimik ve konuşmayla yapılan Japonya’ya özel bir sanattır.

  Bir zamanlar Batı’da “sukiyaki” ya da daha egzotik bir lezzet olan “sushi” ile bilinen Japon mutfağı, son yıllarda dünyada çok daha fazla tanınmaya ve sevilmeye başlamıştır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Japonyanın Dünya Haritasındaki Yeri, Japonyanın haritada ki görüntüsü
 3. Japonyanın Gelenek Ve Görenekleri, Japonyanın Gelenekleri nelerdir
 4. Japonyanın Haritası, Japonyanın uzaydan görünüşü
 5. Japonyanın Geleneksel Kıyafetleri, Japonyanın Yöresel Giysileri
 6. Japonyanın Bayramları, Japonyanın Özel Günleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. dilAYTİL

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu siteyi seviyorum ama genellikle çok uzun cevaplar veriyor ve bana bunun özeti yani daha kısası lazım 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. Misafir Üye

  yani bencede çok uzunn cevaplar veriyorlar yavruuum


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş