Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkelere Göre Evlilik Gelenekleri Hindistan , Hindistan düğünleri , Hindistan evlilik gelenekleri Hindistan düğün gelenekleri-Hindistan evlilik gelenekleri HİNDİSTANDA EVLİLİK VE GELENEKLER HİNDİSTAN yeraltı zenginliği nedeniyle

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hindistan düğün gelenekleri, Hindistan evlilikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ülkelere Göre Evlilik Gelenekleri Hindistan,Hindistan düğünleri,Hindistan evlilik gelenekleri


  Hindistan düğün gelenekleri-Hindistan evlilik gelenekleri
  HİNDİSTANDA EVLİLİK VE GELENEKLER

  HİNDİSTAN yeraltı zenginliği nedeniyle bir çok ülkenin sömürgesi durumuna gelmiştir. Ülkede Hindu, Hıristiyan, Müslüman gibi dini baskılar altında kalmıştır Bu nedenledir ki çeşitli etnik grupların bir araya geldiği bu ülkede evlilik gelenekleri de diğer ülkelere göre çok farklı ve zengin oluyor. Delhi-Agra-Jaipur adlı üç kent tam bir kültür karmasındadır Gördüğünüz her şey size ilginç gelebilir.

  Evlilikler astroloji ve din çatısı altında
  Hindistan'da evlilik daha öncede belirttiğimiz gibi farklı farklı düğün gelenekleri düzenleniyor. Bunlardan biri ise ülkede yaşayan zengin ailelerin düğünleri çok şatafatlı oluyor. Ülkede evlilikler genelde dinler çatısı altında oluyor Kısacaevlilikte dinlerin baskısı yüksek Bazı aileler, çocuklarını evlendirmeden önce astroloji falına baktırıyor Hint astrolojisinde Navamsa adı verilen evlilik haritası vardır. Bu harita doğum horoskoptaki gezegenlerin güçlerini anlamada başvuru haritası görevini üstlenir .Evlenecek olan gençlerin haritaları bu yöntemle kontrol edilerek ileride çıkacak olan sorun baştan görülür Bu duruma göre evlenmelerine karar verilir .Hindistan da evlilik öncesinde bu olay yaygın bir biçimde kullanılır Hindistan'da evlenecek çiftlerden damat gelinin giyeceği kıyafetten sorumlu olduğu için gelinin giydiği günlük kıyafetin haricinde geline uygun olacak kıyafetleri hazırlatır. Gelin; beyaz gelinlik yerine, sarı denilen özel bir giysi giyer Gelin evlilik törenine gelirken üzerine gündelik kıyafetler takar ve törenden sonra kocasının kendisi için hazırlattığı kıyafeti giyer.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hindistan’da Müslüman kastlar, Hindistan Müslüman kastlar hakkında bilgi
 3. Arap düğün gelenekleri, arapların evlilikleri
 4. Hindistan Cevizi Faydaları, Hindistan cevizinin yararları
 5. Hindistan Milli Marşı, Hindistan Milli Marşı Sözleri,Hindistan Ulusal Marşı,Hindistan Ülke
 6. Hindistan cevizli tavuk göğsü tarifi, Hindistan cevizli tavuk göğsü nasıl yapılır, Hindist
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş