Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Anadolu Kavağı nasıl bir yerdir? İstanbul’un Anadolu yakasında , Beykoz ilçesi sınırlarında bulunan Anadolu Kavağı , Boğaz’ın Karadeniz’e açıldığı noktada konumlanan küçük bir balıkçı mahallesidir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Anadolu Kavağı nasıl bir yerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Anadolu Kavağı nasıl bir yerdir?

  İstanbul’un Anadolu yakasında, Beykoz ilçesi sınırlarında bulunan Anadolu Kavağı, Boğaz’ın Karadeniz’e açıldığı noktada konumlanan küçük bir balıkçı mahallesidir.  Mahallenin doruğunda, Doğu Roma döneminden kalan ve buranın temel turizm kaynağı olan Yoros Kalesi bulunur.


  Mahallede sahil şeridi boyunca uzanan balıkçı restoranları da mezeler ve keyifli manzara sayesinde özellikle bahar ve yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turisti Anadolu Kavağı’na çeker.  Anadolu Kavağı’na hem denizden hem karadan ulaşım mümkündür. Deniz yolunu tercih edenler Kadıköy, Eminönü ve Bostancı sahillerinden kalkan gezi teknelerinin turlarına katılabilir veya Sarıyer’den vapur ile ulaşabilir.  Karayoluyla gitmek içinse, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçtikten sonra Kanlıca-Çubuklu-Paşabahçe-Beykoz güzergahı takip edilir. Sonra Anadolu Kavağı tabelaları izlenerek Kavak’a varılır.  Büyük ölçüde günübirlik geziler için tercih edilen Anadolu Kavağı’nda konaklama

  olanağı çok kısıtlıdır. Mahalleye yakın olmak isteyenler, sahil yolu üzerinde Beylerbeyi ve civarındaki konaklama mekanlarından faydalanabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Pamukkale nasıl bir yerdir?
 3. Disneyland Paris nasıl bir yerdir?
 4. Cehennem Nedir ve Nasıl Bir Yerdir?
 5. Ayetlerle Cennet Nedir ve Nasıl Bir Yerdir?
 6. Mirac aklın bittiği, imanın başladığı yerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş