Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ülkemizde çevre kirliliğinden etkilenen canlılar nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Çevre Kirliliğine Sebep Olan Etkenler Neler Olabilir Bu Kirlilikten Canlılar Nasıl Etkilen Beşeri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 12      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ülkemizde Çevre Kirliliğinden Etkilenen Canlılar

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ülkemizde Çevre Kirliliğinden Etkilenen Canlılar

  Çevre kirliliği nedeniyle birçok canlı ve hayvanın nesli tükenmek üzere. Çevre kirliliği canlıların yaşam alanlarını kısıtlamakta, onların var olmaları için gereken ekolojik dengeyi bozmaktadır. Hayatı tehlikede olan ve nesli tükenmek üzere olan canlıları inceleyelim.

  Deniz Kaplumbağaları

  Deniz kaplumbağları kirlenen denizler nedeniyle artık yaşam alanları bulamamakta. Denizlere akan kanalizasyonlar, petrol tankerleri ve özellikle bu canlıların üreme alanları olan kumsalların insan işgali altında olması nedeniyle bu canlı türü tehlikededir.

  Kuşlar

  Tarımsal alanların oluşturulması için göl ve bataklıklar kurutulmakadır. Bu alanlar ise kuşların doğal yaşam alanlarıdır. Ayrıca çevreye yayılan tarım ilaçları bu kuşların neslini tehlike altına sokmaktadırlar. Tarım ilaçları kuşları şu şekilde etkiler. Bazı kuşlar tek tip böcekle beslenirler. Bu böcekleri zirai ilaçlar yok eder. Bu nedenle bu canlılar açlıktan ölür.

  Anadolu Leoparı

  Türkiyedeki en yırtıcı hayvan olarak bilinen bu canlılar ne yazıkki artık yok. En son 1970 yılında Eskişehirde görülen bu hayvan görüldüğü yerde öldürülmüş ve bir daha görülmemiştir.

  Akdeniz Foku

  Ara sıra Ege kıyılarında ortaya çıkan bu fok türü yok olma tehlikesindedir. Derisi nedeniye avcıların gözdesidir. Aynı zamanda deniz sularının kirletilmesinden dolayı nesli tükenmektedir.

  Savaşların Çevreye Verdiği Zarar

  Dünya üzerinde olan savaşlarda kullanılan kimyasal silahlar ve nükleer bombalar çevre kirliliğini arttırmaktadır. Hayvanlarda kalıtsal genetik değişiklikler meydana getirmektedir. Bu nedenle çevre kirliliğinin temel nedenlerinden biride savaşlardır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş