Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Taşların İnsanlara Etkileri Nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Depremlerin İnsanlara Etkileri Taşların İnsanlar Üzerindeki Etkileri Taşların İnsanlara Faydaları Taşların İnsanlara Etkisi Yer Şekillerinin

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Taşların İnsanlara Etkileri Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  "TAŞLARIN İNSANLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ"

  AKİK TAŞI ( AGAT )
  Muhtelif renkli ince ve yuvarlak halkalardan oluşan bir taş türü. Tabakalarının dizilişine göre özel isimler alır.PSİKOLOJİK ETKİLERİ:
  Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir.
  Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar.Konuşma yeteneğini güçlendirir. Dikkatsizlikten, sosyal olamamaktan korur. Uzun ömür ve mutluluk simgesidir. Günlük stresleri atar. Aklı ve vücudu güçlendirir, kişiyi cesaretlendirir. Güçlü bir terapik özelliğe sahiptir.Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İşadamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güvenini artırır.Kırmızımsı turuncu renkteki akikler (Carnelian) fiziksel canlılığı artırarak tembelliği giderir. Yaşanılan ana yoğunlaşma isteğini güçlendirir.Mavi renkli olan akikler nazara karşı etkilidir. Ayrıca; sadece rengiyle bile kişinin içini ferahlatan mavi akik, konuşma güçlüğü çekenler için faydalıdır.Mavi dantelli akik taşı; sosyal ortamlarda gereksinim duyulan serinkanlılık ve özgüven duygularını güçlendirir. Konuya yoğunlaşmaya ve konuşmaya yardımcı olur. Sinir bozukluklarını yatıştırır ve topluluk önünde yapılacak konuşmalarda duyulan heyecanı giderir.Yosun akik, insanın içini koşulsuz sevgi ile doldurur ve kişinin ruhsal gelişimine yardımcı olur.FİZİKSEL ETKİLERİ:
  Vücutta tansiyon dengeleyicidir. Üriner sistemin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır.
  Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltırSertlik derecesi: 7
  Unsuru:
  Toprak
  Çakra: Alt karın, Güneş sinirağı
  AKUAMARİN TAŞI
  Zümrüt gibi, beril grubunun üyesidir. Deniz suyu (yeşilimsi), mavi ve sarımsı renklerde bulunur. Şeffaftır.PSİKOLOJİK ETKİLERİ:
  Bereket ve uğur taşıdır.
  Cesaretinizin kırıldığı, emeklerinizin boşa gittiğini hissettiğiniz anlarda, akuamarin sizi yüreklendirir ve güveninizi tazeler.
  Beden ve zihin ilişkisini güçlendirerek, sezgileri kuvvetlendirir.
  Kendisini taşıyan kişileri negatif enerjilere karşı korur.
  FİZİKSEL ETKİLERİ:
  Solunum yolları rahatsızlıklarına, astım ve tiroid bezi rahatsızlıklarına iyi gelir.
  Sertlik derecesi: 7,5 - 8
  Unsuru:
  Su
  Çakra: Boğaz, Kalp
  AMAZONİT TAŞI
  Rengi sarı-yeşilden mavi-yeşile değişen feldspat. Ender de olsa şeffafları bulunabilir. PSİKOLOJİK ETKİLERİ:
  Beden ve ruh dünyaları arasında sürekliliği ve anlayışı sağlar.
  Kişinin yaşamına anlam katmasına, yaşamına değer vermesine yardım eder. Değişimleri kabullenmeyi kolaylaştırır.
  Beden dışı deneyimler karşısında duyulan korkuyu yatıştırır.
  Enerjisi, ölümcül derecede hasta olanlara iyi gelir.
  Sertlik derecesi: 6 - 6,5
  Özgül ağırlığı:
  2,6 - 2,7
  Unsuru:
  Hava
  Çakra: Üçüncü göz, Timüs, Taç şakra
  AMETİST TAŞI
  Rengi sarı-yeşilden mavi-yeşile değişen feldspat. Ender de olsa şeffafları bulunabilir. Menekşe yada mor renkli olan kuvars kristali. Mor yakut yada mor necef de denir.PSİKOLOJİK ETKİLERİ:
  Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.
  Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor yada çok açık renkli olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir.Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz.Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşamayarak, onu rahatsız edici bulabilir.Kuvars kristalinin arındırılmasında kullanılır. Pozitif enerji yüklü bir kristaldir. Taşıyan kişiye de bu yükü aktarır. Beyin gücünü yükseltir. Negatif enerjilerimizi boşaltarak huzurlu ve zinde olmamızı sağlar. Pembe kuvarsla birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir.Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur.FİZİKSEL ETKİLERİ:
  Göz hastalıklarına, alerjiye, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.
  Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.
  Strese, migrene, iştahsızlık, akciğer rahatsızlıklarına iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kan temizleyicidir. Alkoliklere iyi gelir ve kalbi korur.
  Unsuru: Hava
  Çakra: Taç, Timüs bezi, Üçüncü göz
  AVENTURİN TAŞI
  Metalik parıltılar saçan ve tanecikli bir yapıya sahip, açık yeşil bir Kuvars türü olan Aventurine aynı zamanda Yıldız Taşı da denmektedirPSİKOLOJİK ETKİLERİ
  Kalbin yakınına yerleştirildiğinde, kalbi diğer insanların olumsuzluklarından koruyacak bir enerji yayar.
  Bu taşın Yeşim taşı ve Pembe Kuvars arasında bir yumuşaklığı vardır.
  Sizin, fazla hassaslaşmadan yumuşak ve açık yürekli olmanızı sağlar. Kalbini kapattıktan sonra şimdi yeniden açmaya hazırlanan kimseler için yatıştırıcı bir etki yapar.
  Bu pürüzsüz taşı göğsünüzün üzerinde doğrudan cildinize temas ettirmek en iyi yoldur. Şayet taş sivri ise, o zaman sivri ucu yukarıya getirmek gerekir.
  Bu taş sınırsız imkanlar taşıdır, size geniş ufuklar açar. Hayal kuranların taşı olarak da tanınır. Kendinizi sınırlanmış, engellenmiş, dar düşünce kalıpları yada modası geçmiş davranışlar içine sıkışmış hissettiğinizde bu taşı kullanabilirsiniz.
  Özellikle kendi bildiğini okuyan genç insanlar için çok uygundur.
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Yaşlılıkla savaşmakta etkilidir.
  Aventurin neşe saçıcı bir taştır ve kullanımı ile hem kullanan kişiye hem de onun çevresine neşe duyguları getirir
  AYTAŞI
  Yari şeffaf, grimsi yada süt beyaz renklerdedir. Işık kaynağına karsı tutulduğunda mavi-beyaz pırıltılar yayar.PSİKOLOJİK ETKİLERİ
  Aytaşı, kişinin duygusal gerilimden kurtulmasına ve duygularını kabullenmesine yardımcı olur.
  Aşırı tepki verdiğiniz ve endişeli olduğunuz durumlarda aytaşı sizi dengeler ve diğer insanların hislerine karşı duyarlı olmanızı sağlar.
  İnsanlarla aranızdaki şefkat ve sempati duygularını karşılıklı olarak artırır ve kendisini taşıyan kişiye sempati kazandırır.
  Duygusal dengeyi sağlar ve egoya karşı iyi gelir.
  Sezgileri ve iletişimi kuvvetlendirir.
  Yıldızı düşük olanların taşıdır. Nazara karşı etkilidir.
  Sevgililerin daha ihtiraslı olmasını sağlar
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Kramplara, bacak ağrılarına ve sırt ağrılarına iyi gelir.
  Oburluğa karşı faydalıdır
  Sertlik derecesi: 6 - 6,5
  Kim. yapısı:
  NaCa(Al, Si)AlSi2O8
  Özgül ağırlığı:
  2,64 - 2,68
  Unsuru:
  Su
  Çakra: Üçüncü göz, Güneş sınırağı
  AZURİT TAŞI
  Çoğunlukla malahitle birlikte bakır yataklarında bulunur. Farklı yapılardan oluşabilir.PSİKOLOJİK ETKİLERİ
  İçe yönelik derin enerjisiyle, geçmişi değerlendirmenize ve bilinçaltınızı yeniden programlamanıza yardım eder.
  Duyguların ve düşüncelerin rahatça ifade edilebilmesini sağlar. Kişinin, iç dünyasını hissedip, onu dışa vurma yeteneğini artırır. Derin konular üzerine konuşma yeteneğini ve bu konudaki arzuyu artırır.
  Düşüncelerin berraklaşmasını sağlar.
  Malahit ile birlikte kullanıldığında, içe gömülen duyguların ortaya çıkmasına sebep olur ve kişinin hissettiklerini açıklamasına yardım eder.
  Kolye, kolye ucu yada küpe olarak kullanılması durumunda, kişinin ruhsal olarak uyanık kalmasını sağlar.
  Kişinin duygularını kabullenmesini ve konuşkan olmasını sağlar
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Uzun süreli araba yada bilgisayar kullanımı nedeniyle ortaya çıkan göz yorulmalarına karşı faydalıdır. Sırt üstü yatarak gözlerinizin üzerine iki azurit taşı yerleştirin. Yarım saat içerisinde etkisini gösterecektir.
  Yine iki adet azurit taşıyla, adet dönemi sancılarınızı yada yumurtalık sancılarını azaltabilirsiniz. Bunun için, taşları yumurtalıklarınızın üzerine yerleştirin.
  Sertlik derecesi: 3,5 - 4
  Kim. yapısı:
  -
  Özgül ağırlığı:
  3,8
  Unsuru:
  Su, Toprak
  Çakra: Üçüncü göz
  FLORİT TAŞI
  Şeffaf ve yarı-şeffaf hallerde bulunabilir. Sarı, kırmızı, yeşil, pembe, mavi, menekşe, mor ve beyaz renklerde olabilir.PSİKOLOJİK ETKİLERİ
  Kişinin anıların tutsaklığından kurtulmasını sağlar ve duyulan boşluk hissini yatıştırır.
  Düzensiz ve dağınık hissedilen anlarda denge ve dinginlik verir.
  Enerjisi, yatıştırıcı ve huzur vericidir. Şeffaf florit diğer taşlarla birlikte kullanılabilir ancak, mor florit diğer taşlarla birlikte kullanıldığında etkileri zayıflar.
  Düşünceleriniz belirsiz ve karmaşık olduğunda floritinizi elinize alın. Düşüncenizin keskinleştiğini göreceksiniz. Aynı şekilde, zihniniz yorulduğunda da bu taşı kullanabilirsiniz.
  Duygusal bakımdan mutsuz olduğunuz ve sizi rahatsız eden mantıksız düşüncelere kapıldığınızda florit size destek olacaktır.
  Kişinin zihninin ruhuyla uyum içinde olmasını sağlar ve ilginç projelerini hayata geçirebilmesine yardım eder.
  Yapmaktan çekinilen ve yetersiz kalındığı düşünülen işlerde, enerjisiyle kişiye destek olur.
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Kişinin dengesini sağlar, sinirlerini yatıştırır. Zihin yorgunluğunu alır.
  Sertlik derecesi: 4
  Kim. yapısı:
  CaF2
  Özgül ağırlığı:
  3,1
  Unsuru:
  Hava
  Çakra: Kök, Üçüncü göz, Taç
  ELMASEn sert ve kıymetli taş olan Elmas için "rüyaların taşı" da denilmektedir.Eski çağlardan günümüze taşların en değerlisi sayılan elmasın, kadınla erkek arasındaki aşkı güçlendirdiğine inanıldığından nişan yüzüklerinde tercih edilir. Saflık, sevgi ve neşe getirdiği söylenen elmas, cesareti ve aşkı sembolize eder. Elmas, sizi ruhsal ve ahlaksal inançlara göre yaşamınız için yüreklendirerek, kendinize ve başkalarına karşı dürüst olmaya davet eder.Beyin fonksiyonlarını ve kişilikteki blokajı ortadan kaldırıcı özelliklere sahiptir ve aynı zamanda temel bir tedavi edici niteliktedir.Bedeni temizleyerek negatif kuvvetleri yok etmesinin yanı sıra zihin/ruh/beden üçlüsünü birleştirici ve bütünleştirici gücü de bulunur.Bolluk, saflık, masumluk ve sadakat simgesidir.Mücevher olarak da yüzükten tutun, kolye ve küpeye kadar bir çok çeşitte kullanılmakta olup kıymeti son derece yüksektir.
  HAVLİT TAŞI
  Halk arasında Huzur taşı olarak da bilinir. Genellikle krem renginde bulunan bu tas kişinin kendisiyle barışık olmasını sağlar.PSİKOLOJİK ETKİLERİ
  Kişinin kendiyle barışık olmasını sağlar.
  Engellerin aşılmasına yardımcı olur.
  Farkındalığı artırır.
  Öfkeyi ve kızgınlığı engeller.
  Sanatsal duyarlılığı ve ifadeyi kuvvetlendirir.
  Huzur ve sakinlik verir.
  Bencilliği yok eder.
  Strese karşı iyi gelir
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Kalsiyum dengesini sağlar.
  Dişler ve kemikler üzerinde olumlu etkileri vardır.
  Sertlik derecesi: 3,5
  Kim. yapısı:
  Ca2B5SiO9(OH)5
  Özgül ağırlığı:
  2,5
  Unsuru:
  -
  Çakra: Kalp, Kök
  HEMATİT TAŞI ( DEMİR )
  Bir çeşit demir minerali olan bu taşın insan üzerinde birçok etkisi vardır.PSİKOLOJİK ETKİLERİ
  Stresi azaltır, enerji ve canlılık verir.
  Karar verme güçlüğü çeken kişilere iyi gelir.
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır.
  Mafsal romatizmalarına karşı faydalıdır.
  Dalağın düzgün çalışmasını sağlar.
  Bel soğukluğuna karşı etkilidir.
  Saçların daha gür çıkmasını sağlar.
  Sertlik derecesi: 5 - 6
  Kim. yapısı:
  Fe2O3, Demiroksit
  Özgül ağırlığı: 5,3
  İNCİİnci size güç, huzur ve çalışma azmi verir. Duygusal korunma amacıyla da kullanılır.İnci denizin temizliği ve sadeliğini taşır. Bu nedenle hisler ve düşünceler dünyasında temizliği sağlayıp huzur getirir. İncilerden dizilmiş bir kolye onu taşıyanı yumuşak ve olumlu olmaya yönlendirir. İç Asya'da yaygın olan bir inanca göre inci, takanları göz hastalıklarından koruyan uğurlu bir taştır.
  JASPER TAŞI
  Sari, kırmızı, yeşil, beyazımsı, gri ve kahverengi renklerde olabilir. Genelde volkanik kütleler içinde bulunur.PSİKOLOJİK ETKİLERİ
  Sevgi, inanç ve kararlılık simgesidir.
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Karaciğer, dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir.
  Güçlü ve tedavi edici özelliklere sahiptir. Sindirim sistemini ve safra kesesini güçlendirir.
  Endokrin sisteminde dengeyi sağlar.
  Kişinin kendisini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar ve fiziksel direncini artırır.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş