Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

TSE nin Organizasyonu Türk Standardları Enstitüsü'nün idari yapısı şu birimlerden oluşur : Genel Kurul Teknik Kurul Yönetim Kurulu Denetleme Kurulu İhtisas Kurulları Genel Sekreter ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  TSE nin Organizasyonu

  Sponsorlu Bağlantılar
  TSE nin Organizasyonu

  Türk Standardları Enstitüsü'nün idari yapısı şu birimlerden oluşur :

  • Genel Kurul
  • Teknik Kurul
  • Yönetim Kurulu
  • Denetleme Kurulu
  • İhtisas Kurulları
  • Genel Sekreter ve Hizmet Birimleri


  Genel Kurul : TSE'nin en yüksek ve yetkili organı olan Genel Kurul; ilgili bakanlıkların, özel kesim ve bilim kuruluşlarının gönderdiği temsilcilerden oluşmaktadır.

  Teknik Kurul : Teknik Kurul, ilgili Hazırlık Grupları'nca hazırlanan standard tasarılarını Türk Standardı olarak kabul eder, gerekli gördükleri hakkında mecburi uygulamaya koyma kararı alır, tasarılarda değişiklik yapar veya standardları iptal eder.

  Yönetim Kurulu : TSE'nin yürütme organıdır. Genel Kurul tarafından kendi içinde 3 yıl için seçilen Başkan dahil 5 kişiden meydana gelir. Başkan üyelerden birini Başkan Vekili, birini de Muhasip Üye olarak görevlendirir. TSE'yi Başkan temsil eder.

  Denetleme Kurulu : TSE harcamalarını ve bunlara dair hesap ve kayıtları denetlemekle görevli kuruldur.

  İhtisas Kurulları : Başkan ve Üyeleri Yönetim Kurulu tarafından seçilen "Hazırlık Grupları", bunlara bağlı olarak "Teknik Komiteler" ve ihtiyaca göre kurulan "Özel Daimi Komiteler" in bütününe "İhtisas Kurulları" denir.

  Genel Sekreter ve Hizmet Birimleri: Enstitü hizmetleri Genel Sekreterliğe bağlı olarak Merkezde Daire Başkanlıkları ve Müdürlükler ile Taşrada Bölge Müdürlükleri ve Temsilcilikler olarak ifa edilmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dini Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır
 3. 2018 Düğün Organizasyonu Giriş Yolu Süsleme
 4. Paylaş Facebook Twitter Google


 5. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş