Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

RİNGHALS (Hemachatus haemachatus) «Ringhals» , Afrika'nın en ufak kobrası , buna karşılık en ustalıklı zehir püskürtenidir. Bu tür yalnız Afrika kıtasının güney doğu kısmın» da

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  RİNGHALS

  Sponsorlu Bağlantılar


  RİNGHALS
  (Hemachatus haemachatus)


  «Ringhals», Afrika'nın en ufak kobrası, buna karşılık en ustalıklı zehir püskürtenidir. Bu tür yalnız Afrika kıtasının güney doğu kısmın» da ve özellikle Kap bölgesinde bulunur. Tıknaz yapılı ve donuk renkli bir yılandır: Vücudunun alt yüzünde ve başlığının altında beyazbir yol göze çarpar. Ringhals, gelişmiş burnu bakımından Birleşik Amerika domuz burunlu yılanı'na benzer ve onun gibi bazen ölü taklidi yapar. Fakat bu haline kamp yanına sokulmamalıdır: Zira yeteri kadar bu yılana yaklaşanın, gözlerine zehiri yediği gündür!
  Boerlerin «tüküren yılan» dedikleri bu kobra da Hint kobrası gibi vücudunun büyük bir kısmını havaya diker ve aynı derecede gösterişli bir kukuleteyi göz önüne serer. Bu tür öbür kobra'lardan, sırtındaki pulların pürüzsüz olacak yerde, çıkıntılı olmasıyle. ayrılır. Ringhals gelişmiş yavrular doğurur.

  Paylaş Facebook Twitter Google


 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş