Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İtfaiyenin Yardımı Ve Etkisi Bir itfaiyeci , yangınları söndürmek için eğitilmiş ve buna göre donatılmıştır. yangınların yanında itfaiyecilerin araba kazalarına müdahale etmek , çöken binalarda

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İtfaiyenin Yardımı Ve Etkisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  İtfaiyenin Yardımı Ve Etkisi

  Bir itfaiyeci, yangınları söndürmek için eğitilmiş ve buna göre donatılmıştır. yangınların yanında itfaiyecilerin araba kazalarına müdahale etmek, çöken binalarda mahsur kalan insanlara yardım etmek gibi görevleri de vardır. Genel olarak görevi hayat kurtarmaktır. Bu yüzden itfaiye bir acil servistir ve diğer acil servislerle sürekli irtibat halinde olmak zorundadır

  itfaiyecilikte uzmanlaşmak için uzun bir eğitim ve alıştırma sürecinden geçilir. Zor bir meslektir. içeriğinde kişinin kendi ve diğer insanların hayatı vardır. Bu yüzden meslek yaşamları boyunca sürekli olarak tatbikat yaparlar. Bazı ülkelerde bu tatbikatları ayrı bir kurum düzenler ve denetler.

  itfaiye, örgütü çalışanlarına eğitim, iç işleri Bakanlığı, Sivil savunma Genel Müdürlüğü tarafından verilir. Eğitim süresince yangınlara karşı önlemler, itfaiye araç ve gereçlerinin nasıl kullanılması gerektiği, söndürme ve kurtarma bilgileri ile sabotaj kundakçılık gibi konuların tespiti hakkında bilgi verilir. Aynı zamanda ilk yardım eğitimi alırlar.

  itfaiyenin özdeşleştiği yangınla mücadelenin 3 temel amacı vardır.Bunlar sırası ile Hayat kurtarmak, mal kurtarmak ve çevreyi korumaktır. Yangınla mücadelenin yolları ise önlemek, korunmak, kurtarmak, malların korunması ve son olarak da yangının kontrolüdür. Bunlardan sonra yangını söndürmek, ortamı havalandırmak, çevrenin bakım ve onarımı gelir..

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İtfaiyenin Görevleri Ve Verdiği Hizmetler Nelerdir
 3. İtfaiyenin Görevleri Ve Sorumlulukları
 4. İtfaiyenin Görevleri Kısaca
 5. kasların yardımı olmadan calısabılen organlar hagileridir
 6. 112 acil yardımı gereksiz ararsak ne olur
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş