Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ortak Mirasın Önemi Nedir , Ortak Mirasın Önemi Vikipedi Ortak Mirasın Önemi Hakkında Bilgi Bilim , sanat , edebiyat ve düşünce ürünle*rinden oluşan ortak miras
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ortak Mirasın Önemi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ortak Mirasın Önemi Nedir,
  Ortak Mirasın Önemi Vikipedi
  Ortak Mirasın Önemi Hakkında Bilgi

  Bilim, sanat, edebiyat ve düşünce ürünle*rinden oluşan ortak miras tarih içinde farklı top*lumların katkısıyla oluştu. Toplumların ortaya koyduğu ürünler ve değerler üretildiği toplumla sı*nırlı kalmadı, bütün toplumlara yayıldı.

  Ortaya konan ortak miras ürünleri aynı zamanda bütün insanlığa yarar sağlamakta, top*lumların gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

  Ortak mirastan yararlanma onu özenle ko*rumaya bağlıdır. Yaşayan kuşaklar ortak mirastan yararlanırken, onu korumakla da sorumludurlar.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ortak Mirasın Özellikleri
 3. Canlıların Ortak Yaşamı, Canlılarda Ortak Yaşam hakkında bilgi
 4. Tanıdığımız Canlılarda Ortak Özellikler Nelerdir, Canlıların Ortak Özellikleri Kısa Bilgi
 5. 'Devlet hükümdar ve sülalesinin ortak malıdır.' anlayışını kaldırıp yerine 'Devlet hükümda
 6. Ortak miras ürünleri - Ortak miras nedir - Sanat mirasi - Düsünce mirasi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsanlığın Ortak Mirasının Önemi

  Ortak miras, insanlığın yüzyıllarca süren çabası ve birikimi sonucu oluşmuştur. İnsanlar bu mirası oluşturmamış olsaydı doğaya egemen olamazdı. İnsanlar bugünkü iyi yaşam koşullarına kavuşamazdı.

  Ortak miras ürünleri insanların yaşamını kolaylaştırır. Daha gelişmiş uygarlıkların temelini oluşturur.

  Ortak mirasın zenginleşmesi ve gelişmesi insanın değeri, özgürlüğü, eşitliği, hakları ve mutluluğunun da geliştirilmesini sağlamıştır.

  İnsanlar geçmişten bugüne kadar sürekli doğayla mücadele etmiştir. İnsanın bu çalışmaları ve beslenme, barınma, yaşama gibi mücadeleleri bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri sağlamıştır. Binlerce yıl süren bu çabalar insanlığın ortak mirasını oluşturmuştur.

  Ortak miras tek bir ulusa ait değildir. İlk çağlarda Sümerler, Babiller, Mısırlılar, Yunanlılar, Orta Çağ’da Müslümanlar Yeni ve Yakın Çağlarda ise Avrupalılar insanlığın ortak mirasına katkıda bulunmuşlardır.

  Ortak mirastan bütün uluslar yararlanmalıdır. Ancak bu sayede bütün insanlar mutlu olurlar. Ayrıca bütün uluslar ortak mirasa katkıda bulunmalıdır. Bu durum bilim, sanat, edebiyat gibi alanlardaki eserleri korumayı da gerekli hale getirir. Müzeler, sit alanları, kütüphaneler, ortak mirasın korunması için oluşturulmuştur. Günümüzde tüm insanlık ortak mirasın korunmasına önem vermektedir.

  UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı) Türkiye'deki kültür ve tabiat varlıklarını koruma kurulları ortak mirasın korunması için kurulmuştur. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş