Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

2018 Celp Dönemi Askere Ne Zaman Gideceğimi Nasıl Öğrenebilirim? Askere Nerede Gideceğimi Nasıl Öğrenebilirim? 1990-1991 Doğumluların Askerlikle ilgili yükümlülükleri başlamış olup , 2009 yılından muayenelerini
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Askere Ne Zaman Gideceğimi Nasıl Öğrenebilirim?

  Sponsorlu Bağlantılar
  2018 Celp Dönemi
  Askere Ne Zaman Gideceğimi Nasıl Öğrenebilirim?
  Askere Nerede Gideceğimi Nasıl Öğrenebilirim?

  1990-1991 Doğumluların Askerlikle ilgili yükümlülükleri başlamış olup, 2009 yılından muayenelerini olup 2018 yılında askere alıncaklardır.  Bu yıl 1990 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 01-30 Nisan 2018 tarihleri arasında bağlı bulundukları köy ve mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilan edilir.  DİKKAT . BU TARİHE KADAR KİMLİKLERİNİ LİSTELERE YAZDIRMAYAN YA DA YANLIŞLIK VEYA EKSİKLİKLERİ DÜZELTTİRMEYENLER 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU GEREĞİNCE İLK YOKLAMA KAÇAĞI İŞLEMİNE TÂBİ TUTULACAKTIR.

  [img]http://www.********.net/./images/mesajuyari/warn.png[/img]

  İlk Yoklamada Yapılması Gerekenler :  Askı da bulunduğu süre içinde; ilk yoklama kimlik çizelgelerini inceleyerek hatalı veya eksik kimlik bilgileriniz varsa gerekli düzenlemeleri yaptırmak suretiyle 15 Mayıs 2018 tarihine kadar Nüfus Müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir. Kimlik bilgilerinde hata veya eksiklik olmaması halinde ikamet adreslerini listelere yazdırmanız gerekmektedir.

  Son Yoklamada Yapılması Gerekenler :  01 Temmuz-31 Ekim 2018 Tarihleri arasında Askerlik Şubeniz herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden "Son Yoklama Çağrı Tebligatı" nı adresinize göndericektir.  Herhangi bir nedenle çağrı tebligatı elinize ulaşmadıysa, bulunduğunuz yerdeki askerlik şubesine başvurarak bu tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.  Nüfusa bağlı bulunduğunuz il veya ilçe dışında ikamet etmekte iseniz bu tebligat ile bulunduğunuz bölgedeki Askerlik Şubesine başvurunuz.  Son Yoklama Gününden Önce Yapılması Gerekenler;

  Verem Savaş Dispanserinden Verem Taraması sonucu alınız  Son Yoklamaya Gelirken Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler;

  Nüfus Cüzdanınız

  2 Adet Vesikalık Fotoğrafınız

  Öğrenim Durmunuzu Gösteren Belgenin Aslı ve Fotokopisi

  Verem Savaş Taraması Sonuç Belgesi

  Meslek veya Sanatınıza Ait Belgeler

  Varsa Sporcu Lisansınız

  Varsa Sürücü Belgenizin Aslını ve Fotokopisini mutlaka yanınızda bulundurunuz.  Son yoklama esnasında sağlık durumunuzun tam olarak tespit edilebilmesi için; varsa önceki yıllarda geçirmiş olduğunuz hastalıklarınıza ait Raporlarınızı yanınızda bulundurup tabiplere mutlaka bildiriniz.  Öğrenci, Hapis, Yurtdışında işçi ve işveren olarak bulunuyor iseniz, konsolosluk veya ilgili kuruluşlardan alacağınız belgeler ile 31 Ekim 2018 tarihinden önce Askerlik Şubesine gönderiniz veya Gönderilmesini sağlayınız.  DİKKAT Son yoklamanızı süresi içerisinde yaptırmadığınız, mazeret bildirir belgelerinizi Askerlik Şubesine iletmediğiniz takdirde yoklama kaçağı sayılarak Askerlik Kanunu ve Askeri Ceza Kanunu gereğince Para veya Hapis Cezai Müeyyideleri istemi ile yargılanıp Kamu Hizmetlerinde Görev Alma, Seçme ve Seçilme Hakkı vb. bazı kamusal haklardan mahrum bırakılabilirsiniz.

  [img]http://www.********.net/./images/mesajuyari/warn.png[/img]


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çevrenizde Askere Gidenler Nasıl Uğurlanmaktadır
 3. Ne Zaman Askere Gideceğim
 4. Burcumu nasıl öğrenebilirim
 5. şalların örneklerinin nasıl örüldüğünü nasıl öğrenebilirim
 6. Aile Hekimimi nasıl öğrenebilirim?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş