Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Anason Çayının yararları Anason çayının kullanılışı Midenin hareketini ve ifrazını artırır , böylece hazmı kolaylaştırır. Tiksinme ve iştahsızlığı gidedir. Taze çocuk lar sütten kesilirken yemeklere

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Anason Çayının Faydaları, Anason çayı nelere iyi gelir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Anason Çayının yararları

  Anason çayının kullanılışı

  Midenin hareketini ve ifrazını artırır, böylece hazmı kolaylaştırır. Tiksinme ve iştahsızlığı gidedir. Taze çocuklar sütten kesilirken yemeklere alışamaz, bunlara yemek üzerine anason çayı vererek hazım yolları kuvvetlendirilir ve yemeğe alıştırılırlar Mide ve barsakta bol gaz söktürür, ishali durdudur Gazdan ileri gelen (bilhassa çocuklarda) karın ağrısını geçirir Çocuk çok taze ise anne anason içmek suretile, sütü ile çocuğa kâfi miktar geçer ve onun gazını azaltır. Mide Barsak spazmını giderir ve kusmaları önler.

  HANIMLARDA ÇOK FAYDALIDIR:
  Emziklilerde süt miktarı artırır. Genç kızlarda göğüslerin gelişmesini, orta yaşlılarda ise göğüslerin dolgunluğunu temin eder. Hamilelik devresindeki kusmaları azaltır. Ay halinin normal zamanda ve sürede olmasını sağlar.

  SİNİR VE KALP İÇİN DE FAYDALIDIR :
  Sinir krizlerini, sinir yorgunluğunu, migreni, bilhassa beyin yorgunluğunu giderir. Akşamları iyi uyku verir. Kalbi kuvvetlendirir, kan dolaşımını artırır, kalp çarpıntısını ve yalancı göğüs anjinini geçirir.

  DİĞER FAYDALARI:
  Bol idrar söktürür, vücuttaki suyu bollaştırır. Erkek ve kadında cinsel arzuyu artırır. Astım, bronşit ve öksürükte de çok fayda verir. Bronşları boşalır, rahat nefes aldırır.

  KULLANILIŞI:

  Mutfakta: Pasta ve şekerlere konur. 1 bardak kaynar suya 1 kahve kaşığı (1 litreye 10 gr.) karıştırılır. 10 dakika bekletip süzülür, günde 2-3 bardak içilir,
  NOT: Yetişkinlerde ve çocuklarda uzun süre kullanılmamalı bütün vücuda uyuşukluk ve tertbelük verir. Bedenen ve ruhen hasta eder. Bilhassa hanımlar halime iken anason almamalı, içerde çocuğa etkisi zararlı olur, ayrıca çocuk düşebilir. Ay haline yakın yine kadınlar anason içmemeli, fazla kan kaybettirir, halsiz düşürür.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Rüyada Anason Görmek
 3. Isırgan Otu Çayı Faydaları - Isırgan Otu Çayı Nasıl Kullanılmalıdır - Isırgan Otu Çayı Han
 4. Zencefil Çayı Faydaları -Zencefil Çayı Nasıl Kullanılmalıdır - Zencefil Çayı Hangi Hastalı
 5. Anason Tohumu Çayı Faydaları - Anason Nerelerde Kullanılır - Anason Tohumu Çayı Nasıl Kull
 6. Anason, özellikleri, Yararları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş