Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sindirim sistem ini rahatlatan bu besinleri sofranızdan eksik etmeyin!.. Pirinç: Rafine edilmemiş pirinçteki lif oranı çok yüksektir. İshal , mide bulantısı ve mide ekşimesi gibi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sindirim sistemini rahatlatan bu besinleri sofranızdan eksik etmeyin!..

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sindirim sistemini rahatlatan bu besinleri sofranızdan eksik etmeyin!..  Pirinç: Rafine edilmemiş pirinçteki lif oranı çok yüksektir. İshal, mide bulantısı ve mide ekşimesi gibi sorunları olan kişilerin pirinç içeren besinler yemesi önerilmektedir. Pirincin kaynatıldığı suyun içilmesi de ishale çözüm olacaktır.

  Karahindiba yeşili: C vitamini açısından oldukça zengin olan bu bitki kanı temizleyici ve sindirime yardımcı bir besin maddesidir

  Ayçiçeği: Milliyet'te de yer alan habere göre, ayçiçeği protein, fosfor, potasyum ve Omega-6 değerleriyle adından söz ettiren bir bitkidir.

  Keten yağı: Keten tohumu ve keten yağı bağışıklık sistemini güçlendirir, kolesterolü ve tansiyonu düzenler. Bağırsakların temizlenmesine yardımcı olan keten besinlerin daha hızlı sindirilmesine yardımcı olur.

  Sarımsak: Çin tıbbında sarımsak enfeksiyona bağlı ishal, kronik öksürük, astım, sindirim bozuklukları, cilt kızarıklıkları ve mide şişkinliğine karşı kullanılan bir bitkidir.

  Hint safranı: Hint safranının antiseptik ve antitoksin özelliğiyle bağırsakların normal işleyişine dönmesine yardımcı olur.

  Muz: İshal şikâyeti olan kişilerde muz oldukça etkilidir. Ayrıca bağırsaklardaki yararlı bakteriler içinde yardımcı bir besin maddesidir. Düzenli bir şekilde tüketilen muz kanser riskini yarı yarıya azaltmaktadır. Muzun felç riskini de aza indirgediğine inanılmaktadır.

  Fesleğen: Enfeksiyonlara karşı oldukça etkili olan fesleğenin yatıştırıcı etkisi de vardır. soğuk algınlığı, grip, öksürük, ishal, arterit, stres ve besin zehirlenmesi durumlarında fesleğen önerilmektedir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sindirim Sisteminde Gerçekleşen Fiziksel Ve Kimyasal Sindirim Olayı
 3. Sindirim Sistemini Oluşturan Organlar Nelerdir
 4. Saltanatında, hanedan veraset sistemini değiştirip kardeş katli yasasını kaldıran,yerine a
 5. Mustafa Ceceli Eksik Akorları, Mustafa Ceceli Eksik Notası - Eksik Gitar Akoru
 6. Sindirim Sistemi Hastalıkları - Sindirim sistemini tehdit eden hastalıklar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş