Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Semizotu Faydaları Semizotu , Semizotu Faydası , Semizotunun yararları , Semizotu Faydaları nelerdir , Semizotu , yaprakları salata olarak veya ıspanak gibi pişirilerek yemeklerde kullanılan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Semizotu,Semizotu Faydası

  Sponsorlu Bağlantılar
  Semizotu Faydaları


  Semizotu,Semizotu Faydası,Semizotunun yararları,Semizotu Faydaları nelerdir,  Semizotu, yaprakları salata olarak veya ıspanak gibi pişirilerek yemeklerde kullanılan bir sebzedir. C vitamini ile demir bakımından zengin bir besindir. Ayrıca, bol miktarda Omega3 yağ asidi içerir.

  Semizotunun Faydaları

  Mide ve bağırsak hastalıklarında faydalıdır. Bağırsakları yumuşatır ve mide yanmasını giderir. İdrar söktürür ve kabızlığı giderir. Kanı temizler. Sinirleri yatıştırıcı etkisi ile zihin yorgunluğu ve uykusuzluğa iyi gelir.Kanın pıhtılaşmasını kolaylaştırıcı etkisi özellikle iç kanamaları durdurmakta faydalıdır. İdrar yanmasını giderir. Böbrek kumlarını ve taşlarını dökmeye yardımcı olur. Bronşları açarak bronşite iyi gelir. Kandaki şeker oaranını düşürür. Ayrıca, solucanları dökmeye de yardımcı olur.

  Semizotu Nasıl Kullanılır?

  Semizotu genellikle etli yemeği, böreği ya da salatası yapılarak tüketilir. Ayrıca, yoğurt ile birlikte de farklı bir lezzet oluşturur. Tıbbi amaçla; Lapa haline getirilip başa konursa baş ağrısını keser, yanık ve apselere konursa iyileşmesini kolaylaştırır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Semizotu nasıl temizlenir - Semizotu hakkında - Semizotunun diğer adları nelerdir - Semizo
 3. Semizotu Salatası Tarifi ve Yapılışı
 4. Semizotu salatası tarifi
 5. Semizotu Salatası Tarifi Yapılışı
 6. Peynirli Semizotu Tarifi Yapılışı - Videolu Anlatım
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş