Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Yemekten Hemen Sonra Çay İçmeyin Memorial Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. İpek Ağaca , “Çay tüketiminde dikkat edilmesi gereken noktalar” hakkında bilgi verdi. Yemekten

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yemekten Hemen Sonra Çay İçmeyin

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yemekten Hemen Sonra Çay İçmeyin

  • Memorial Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. İpek Ağaca, “Çay tüketiminde dikkat edilmesi gereken noktalar” hakkında bilgi verdi. Yemekten hemen sonra içilen çay, demir içeren besin tüketildiyse, yemekle birlikte alınan Demir (Fe) mineralinin vücut tarafından kullanımını sınırlar.
  • ‘Bu ne demektir?’ Örneğin; yemekte kırmızı et yemiş olun (Kırmızı ette yüksek oranda demir bulunmaktadır). Yemeğin hemen ardından çay içtiğinizde vücudunuz, köfteden gelen demirden tam olarak faydalanamayacaktır; çünkü çayda bulunan ‘tanen’, demirle bağlanarak demir emilimini azaltıcı etki gösterir. Kahve için de aynı şey geçerlidir.
  • Yemekten en az 1 saat sonra tüketilen çay ve kahvenin demir emilimini etkilemediği bilinmektedir. Peki demir yeteri kadar alınamaz veya vücut tarafından kullanılamazsa ne olur? Demir eksikliğinde anemidediğimiz kansızlıkoluşabilmektedir. Anemi, ülkemizde çok sık görülen bir sağlık sorunudur. Ekonomik durum, beslenme alışkanlıkları ve daha pek çok etken kansızlığın meydana gelmesinde rol almaktadır. Tabi bu etkenlerden biri de çaya olan düşkünlüğümüz.
  • Demir eksikliğine dayalı kansızlıkta, renk solukluğu, halsizlik, yürüyüş ve hareketlerde isteksizlik, efora tahammülsüzlük görülmektedir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yemekten Sonra Neden Ellerimizi Yıkamalıyız
 3. Sahurdan sonra hemen yatmanın bir sakıncası var mı
 4. Doğumdan hemen sonra doğum kontrol hapı kullanılabilir mi?
 5. İslama göre inançtan hemen sonra ne gelir?
 6. MSN oturum açtıktan sonra hemen kapanıyor nedeni ne olabilir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş