Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgi Sağlık lı Bir Dünya İçin Uyarılar , Neler Yapılmalıdır Sağlık iklim değişikliklerinden en fazla etkilenen alanlardan biridir ve şu anda etkilenmektedir. Bilim nettir. Dünya

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgi Sağlıklı Bir Dünya İçin Uyarılar, Neler Yapılmalıdır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgi Sağlıklı Bir Dünya İçin Uyarılar, Neler Yapılmalıdır

  Sağlık iklim değişikliklerinden en fazla etkilenen alanlardan biridir ve şu anda etkilenmektedir.

  Bilim nettir. Dünya ısınıyor, ısınma hızlanıyor ve insanlar bundan sorumludur. Bu ısınma trendi kontrolsüz kalırsa, insanlık daha fazla sakatlanma, hastalanma ve doğal afetler ve sıcak dalgalarından kaynaklanan ölümlerle yüzleşecek; gıda kaynaklı, su kaynaklı ve taşıma yoluyla oluşan hastalık oranlarındaki artış ve daha fazla erken ölüm ve hava kirliliği nedeniyle oluşan hastalıklar gibi. Ayrıca, dünyanın büyük bir bölümünde nüfusun büyük bir bölümü, deniz seviyesinin yükselmesiyle yer değiştirecek ve kuraklık ve kıtlıktan etkilenecektir. Buzullar eridiğinde, su döngüsü ve ekilebilir alanların üretimi değişecektir. Bunların sağlığa etkilerinin bazılarını şimdiden ölçmeye başladık.

  İklim değişiklikleri en çok fakirleri etkileyecektir.

  İklim değişikliğinin fiziksel etkileri, değişik coğrafik bölgelerde farklılık gösterecektir. İklim değişikliğinin insan sağlığına etkileri, politiksel yapı, toprak kullanma uygulamaları, halk sağlığı altyapısı, yoksulluk, eğitim ve gelişim düzeyleri gibi koşullar tarafından daha da değişikliğe uğrayacaktır. En başta gelişmekte olan ülkeler en fazla etkilenecektir. Politik huzursuzlukların (ozelbilgiler.com) yaşandığı, zayıf halk sağlığı alt yapısına sahip, kötü beslenen ve fakir ülkeler bu sorunlarla zorlukla baş edebileceklerdir. İklim değişikliği ve sağlığa etkileri konusunda başarısız olursak, Bin yıl Kalkınma Hedeflerini bile başarmamız büyük bir tehlike altına girecektir.

  Geleneksel halk sağlığı araçları, iklim değişikliğine etkin cevabın önemli unsurlarıdır.

  Temiz su ve sağlığa uygunluk; güvenli ve yeterli gıda; bağışıklığın güçlendirilmesi; hastalık izleme ve buna cevap; etkili hastalık vektör kontrol ve hastalıklara hazırlıklı olma, iklim değişikliği için de kullanabilecek halk sağlığı uygulamalarının kritik unsurlarıdır. İklimle ilgili sakatlanma, hastalık ve ölümleri engellemek için, bu programların, yüksek risk altındaki nüfus ve yerlerde daha yoğun bir çabayla küresel olarak güçlendirilmesi gerekmektedir.

  Küresel halk sağlığı tehditlerine hazırlıklı olmak için sektörler ve disiplinler arası işbirliği gerekmektedir.

  İklim değişikliği geniş kapsamlıdır ve etkili uyum, yerel toplulukların, profesyonel grupların, endüstri, hükümet ve sivil toplum örgütlerinin hareketini artırmak için işbirliği gerektirecektir. Şehir planlama, taşıma, enerji kaynakları, gıda üretimi, toprak kullanımı ve su kaynaklarını etkileyen kararlar, iklim ve sağlığı da etkileyecektir.

  Tüm sektörler arası işbirliği, sağlığı koruyacak ve iklimi istikrarlı hale getirecek yenilikçi ve etkili çözümler bulmak için gereklidir.

  Uyum ve yumuşak geçiş uygulayarak sağlığı korumak için eylem şimdiden başlamalıdır.

  Sıcakların artması halinde, ani ve katasrofik iklim değişikliğinin zamanı ve ihtimali konusunda bilimsel belirsizlik devam etmektedir. Bu durum, iklimle bağlantılı tahmin edilebilir hastalıkların artışını önlemek için çeşitli faaliyetlerin aynı zamanda uygulanmasıyla güçlü ve etkili bir yumuşak geçiş süreciyle iklimi istikrarlı hale getirmeye başlamayı acil kılmaktadır. İklim değişikliğine uyumlu ve yumuşak geçiş için ulusal ve uluslararası süreçlere tam katılım çok önemlidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ses Kirliliğinin Önlenmesi İçin Neler Yapılmalıdır
 3. Demokrasinin Gelişmesi İçin Neler Yapılmalıdır
 4. Erozyonu Önlemek İçin Neler Yapılmalıdır
 5. Ruh Sağlığının Korunması İçin Neler Yapılmalıdır
 6. Doğayı Korumak İçin Neler Yapılmalıdır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş