Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gazilerimizin Düşünceleri , İstekleri GAZİLERİMİZİN DÜŞÜNCELERİ , İSTEKLERİ (19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ İLE İLGİLİ YAZILAR , ŞİİRLER , BİLGİLER) Bilindiği gibi , Muharip Gazi ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gazilerimizin Düşünceleri, İstekleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gazilerimizin Düşünceleri, İstekleri

  GAZİLERİMİZİN DÜŞÜNCELERİ, İSTEKLERİ (19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ İLE İLGİLİ YAZILAR, ŞİİRLER, BİLGİLER)

  Bilindiği gibi, Muharip Gazi, harbe katılıp da, harpten sağ olarak dönen savaşmış kahramanlardır.

  Gazilik unvanı devlet tarafından verilir. En büyük Gazi, bu unvanı 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararı ile alan vatanın kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. 2002 senesinde çıkartılan yasa ile 19 Eylül günü Gaziler günü olarak kabul edilmiştir. Pek kısa bir zaman sonra milletçe bu bayramı kutlayacağız. Gaziler bu vatan ve ulus için çarpışmış, bu yüzden de GAZİLİK unvanı ile onurlandırılmışlardır. Gazilik alınıp satılan, devredilen bir unvan olmayıp, ömür boyu taşınılacak bir değerdir.

  Biz Gaziler bu unvanı alırken, süngünün ucunda, merminin vızıltısında, torpilin, torpidonun, bombanın dehşetinin içinde bulunduk. Sıkıntılı, korkulu günler geçirdik. Hep vatan dedik. Yüksünmedik. Zaman zaman korku sardı çevremizi. Sonra vatan geldi aklımıza... Korkularımızı sildik. Acı çektik, ulusumuz gözümüzün önüne geldi ve acılarımızı unuttuk. Hep vatan ama hep vatan dedik. “Helal olsun akan ve akacak kanlarımız vatana” dedik.

  Kollarımız arasında şehit olan arkadaşlarımızı, astlarımızı, komutanlarımızı kucakladık. Zaman geldi şehitlerin açık gözlerini ellerimizle kapattık. Kefen olduk. “Niye ben de yanına gitmedim” diye gözyaşı döktük. Hiç pişmanlık duymadık ve pişmanda değiliz.

  Sonunda gazamız mübarek oldu, uğrunda savaştığımız devlet, bizleri unvanların en asil ve en şereflisi ile onurlandırdı; “Siz artık bir ulusal değersiniz, siz Gazisiniz” dedi. Biz Gaziler şimdi bir ulusal değer olmanın gururu içindeyiz. Onurlu ve gururluyuz...

  Zaman zaman Gazinin bir ulusal değer olduğunu çekemeyenler, onu küçümseyenler çıkmaktadır. Bunları kadirşinas Türk Milleti ile karıştırmıyor ve biliyoruz ki Türk milleti tarih boyunca Gazisine ve şehidine sahip çıkmıştır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Öğrencilerin Uyarı Ve İstekleri Olmasaydı Okullardaki Eksiklikler Yine Aynı Hızla Giderile
 3. Farabinin Düşünceleri
 4. Msnde Arkadaşlık İstekleri Gelmiyor
 5. İtilaf Devletlerin Barış İstekleri
 6. Çocuğunuzun Bitmek Bilmeyen İstekleri İle Nasıl Başedersiniz?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş