Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

yangın nedir nasıl oluşur ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Çığ Nedir Nasıl Oluşur Yangın Nasıl Oluşur Dağ Nedir Nasıl Oluşur Toprak Nasıl Oluşur Toprağın
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 23      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Yangın Nedir Nasıl Oluşur

  Sponsorlu Bağlantılar










 2. Sponsorlu Bağlantılar




  Yangın Nedir Nasıl Oluşur

  Yangın, maddenin ısı ve oksijenle birleşmesi sonucu oluşan yanma reaksiyonlarının neden olduğu doğal afettir. Yangınların oluştukları coğrafik alanda maddi hasarlara neden olmasından ziyade, orada yaşayan canlılar ve ekolojik denge üzerinde son derece olumsuz etkileri vardır.

  YANGIN NASIL OLUŞUR

  YANMA : Yanıcı maddenin oksijen ile ısı altında belirli oranlarda birleşmesi sonucu meydana gelen kimyasal bir reaksiyon olup, yüksek sıcaklık derecelerinde meydana gelir. Yanma olayının gerçekleşebilmesi için üç unsurun belirli oranlarda bir araya gelmesi gerekir. Yangın ise kontrolümüz dışındaki yanma olayıdır. Yanmanın olabilmesi için gerekli olan bu üç şarta genel olarak "YANGIN ÜÇGENİ" adı verilir.

  YETERLİ ISI
  YETERLİ OKSİJEN
  YANICI MADDE

  Normal şartlar altında ısı, oksijen ve yanıcı madde her zaman yaşadığımız ortamlarda bulunmaktadır. Ortamdaki bir yanıcı maddenin tutuşabilmesi yada yanabilmesi için; Aşağıdaki şekillere görüldüğü gibi; ısının, yanıcı maddenin tutuşma sıcaklığına ulaşması ve en az % 16 oranında O 2 ile buluşarak bir arada bulunması gerekir.



 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş