Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Müze nedir müzelerin kuruluş amaçları nelerdir Müze ; sanat ve bilim eserlerinin veya sanat ve bilime yarayan nesnelerin saklandığı , halka gösterilmek için sergilendiğiyer veya
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 12      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Müze nedir müzelerin kuruluş amaçları nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Müze nedir müzelerin kuruluş amaçları nelerdir

  Müze; sanat ve bilim eserlerinin veya sanat ve bilime yarayan nesnelerin saklandığı, halka gösterilmek için sergilendiğiyer veya yapılardır.

  Müzeler, toplumların bilim ve sanat ürünleri ile yer altı ve yer üstü zenginliklerini sergilemek, tarihin eski dönemlerindeyaşamış toplumları bilim ve sanat açısından inceleyerek, hem günümüzü hem de geleceği aydınlatmak, bireylerin geçmişidaha iyi tanımalarına olanak sağlamak amacıyla oluşturulmuş kurumlardır.

  Müzelerde bulunan nesnelere ait bilgiler müze içinde ve dışında yazılı ve sözlü olarak açıklanır. Müzeyi gezen ziyaretçilerin müzedeki eserler hakkında detaylı bilgi edinmeleri sağlanır.Onlara müzelerle ilgili bilgiler verilir.

  Müzeler ülkelerin kültürel değerlerinin oluşmasına önemli katkılarda bulunurlar. Bilim, sanat, folklor ve antika eşyalar gibi çeşitli konulardaki eserleri bir arada sunabileceği gibi doğa, etnografya ve havacılık gibi sadece tek bir konuyu içeren eserleri de sergileyebilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Milletler Cemiyeti'nin Kuruluş Amaçları Nelerdir
 3. Sosyal örgütlerin kuruluş amaçları nelerdir?
 4. Müzenin Kuruluş Amaçları Nelerdir
 5. Anadolu ajansının kuruluş amaçları nelerdir
 6. Müzelerin Kuruluş Amaçları Nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş