Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

obeziteyle ilgili makaleler , obezite hakkında makaleler Obezite Astım Riskini Yükseltiyor! Uzmanlar , obezitenin , hamile lik öncesinde ve sonrasında çocuk lar için risk faktörü
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  obezite ile ilgili makaleler

  Sponsorlu Bağlantılar
  obeziteyle ilgili makaleler,
  obezite hakkında makaleler

  Obezite Astım Riskini Yükseltiyor!  Uzmanlar, obezitenin, hamilelik öncesinde ve sonrasında çocuklar için risk faktörü oluşturduğuna dikkat çekiyor.

  Uzmanlar, hamile olmadan önce anneleri kilolu ya da obez olan gençlerin, astım olma ihtimalinin yüzde 20-30 daha fazla olduğunu vurgularken, hamilelik döneminde annesi kilolu olan gençlerin ise, solunun darlığı hastalığı olasılığının yaklaşık yüzde 50 daha fazla olduğu uyarısını yaptı.
  İngiliz ve Finlandiyalı uzmanların 7 bin gencin annelerinin yaşam tarzı ve geçmişleri hakkında sorular sorularak ve ailelerinin sağlık bilgilerini toplayarak yürüttükleri bir araştırmaya göre, hamile olmadan önce anneleri kilolu ya da obez olan gençlerin, astım olma ihtimali yüzde 20-30 daha yüksek.
  Epidemiyoloji ve Halk Sağlığı Dergisi'nde yayınlanan araştırmada ayrıca, hamilelik döneminde annesi kilolu olan gençlerin solunun darlığı hastalığı olasılığının yaklaşık yüzde 50 daha fazla olduğuna dikkat çekildi.
  New York Times gazetesinin yansıttığı araştırmada, araştırmacıların, bulguların nedensel bir bağ göstermediğini sadece güçlü bir bağlantı olduğunu vurguladığı belirtildi.
  Araştırmacıların, hamilelik süresince kilolu olmanın kadınların metobolizmasını, hormonal ve yumurtalık aktivitelerini düşürebildiğini ve bununda fetusun normal gelişimine engel olduğunu gösteren geçmişte yapılan araştırmaları işaret ettikleri kaydedildi.
  Ayrıca, dünya genelinde gençlerin yüzde 37'sinin astımın bazı belirtilerini gösterdiğine dikkat çekildi.

  Obezite Ölüm Riskini Arttırıyor!  ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, obez olarak geçirilen her iki yılda ölüm riski yüzde 7 artarken, uzmanlar, obez olma yaşının gittikçe düştüğünü belirterek, bugünün çocuklarının yaşam sürelerinin geçmiş nesillere göre kısalabileceği uyarısını yaptılar.

  ABD'de yaşayan 5 bin 36 kişinin onlarca yıl iki yılda bir incelendiği araştırmada, obez olarak geçirilen her iki yılda ölüm riski yüzde 7 artarken, 15-25 yaşları arasında obez kişilerin ölüm riskinin hiç obez olmayanlarla karşılaştırıldığında iki kat fazla olduğu belirlendi.
  Uluslararası Epidemoloji Dergisine konuşan araştırmacılar, obez olarak geçirilen yılları belirlemek için yeni bir ölçüme ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek, obezitenin sağlığa verdiği zararın küçümsenebileceğini çünkü durumun yeterli bir biçimde ölçülemediğini belirtti.
  BBC'nin yansıttığı araştırmada, son çalışmaların obez olarak yaşanan her 10 yılda ölüm riskinin iki kat arttığını gösterdiği belirtilerek, bu araştırmanın yaş gibi diğer faktörlere de bağlı olarak obez geçen sürenin ölüm riskini doğrudan etkilediğini gösterdiği ifade edildi.
  Uzmanlar, obez olma yaşanın gittikçe düştüğünü belirterek, bugünün çocuklarının yaşam sürelerinin geçmiş nesillere göre kısalabileceği uyarısını yaptılar.
  Ulusal Obezite Forum'undan Tam Fry da, "Obezite çok genç yaşlarda bir problem olmaya başladı. İnsanların obezite yüzünden ebeveyinlerinden önce öldüğünü görüyoruz" dedi.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bilgi ile ilgili makaleler
 3. Saygı ile ilgili makaleler
 4. Demokrasi ile ilgili makaleler
 5. Bilim ile ilgili makaleler
 6. Obezite hastalığı, Deri altındaki yağ kalınlığına dikkat, Yeni nesil obezite adayı, obezit
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş