Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Karın guruldamasının sebepleri karında guruldama mide guruldaması Mide guruldaması sanıldığı gibi değil farklı bir olayın meydana gelmesi ile insanların vücutlarında meydana gelen fizyolojik bir olaydır.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Karın guruldamasının sebepleri karında guruldama mide guruldaması

  Sponsorlu Bağlantılar
  Karın guruldamasının sebepleri karında guruldama mide guruldaması

  Mide guruldaması sanıldığı gibi değil farklı bir olayın meydana gelmesi ile insanların vücutlarında meydana gelen fizyolojik bir olaydır.

  Bu olay kişiler tarafından insanların açlık anlarında ortaya çıktığı sanılmakta ve bu dönemlerde insanların bir şeyler yemesi gerektiği inancına hakim olmaktadır. Bu bilgi ve ınanış tamamen yanlış olmasa da tam olarak doğru bilgiyi bizlere ulaştırmamaktadır.

  İnsanlar yemeklerini yedikten sonra sindirim devresi ağız da, midede ve ince bağırsakta devam etmektedir. Bu sindirim esnasında ince bağırsağa gelen yediğimi yiyecekler sindirime uğrarlar.

  Sindirim sırasında özellikler daha sıvı olan maddelerin taşıdıkları gazlar ince bağırsaktan dışarıya doğru çıkmak isteyeceklerdir. Dışarı çıkma esnasında eğer midede bir faaliyet varsa bunu duymamız mümkün olmayacaktır.

  Daha henüz mide içindeki maddeler yerini korudukları için gazın sesinin duyulması mümkün değildir. Fakat sindirim sırasında mide de başka sindirilecek madde yoksa ince bağırsaklardan mideye gelen bu gazlar boşlukta olacakları için bir ses çıkaracak ve mide guruldaması gerçekleşmiş olacaktır.

  Bu guruldama esnasında ise çıkan ses insanlar tarafından fark edilebilecek bir düzeye ulaşmaktadır. Ses insanlar tarafından acıktığımız için midemizden gelen bir uyarı şeklinde yorumlanır.

  Midenin boş olması insanların acıkması veya acıkma isteğinin ortaya çıkmasına neden olmamaktadır. Fakat bu durumda psikolojik olarak olaya yaklaşan kişiler acıktığını varsaymakta ve herhangi bir şekilde yeme içme işlemine başlamaktadır.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Mide Spazmı Midede kasılma Mide spazmının sebepleri Mide spazmı nasıl geçer Mide Spazmı
 3. Mide ve karın ağrısı sebeleri nelerdir?
 4. Karın ağrılarının sebepleri bulantı nedenleri karında ağrı karın ağrısına sebep olan ra
 5. Karın guruldaması, Karın guruldaması nedenleri, Karın guruldaması sebepleri
 6. Mide Ağrısı mide ağrısı nedenleri - mide ağrısı bitkisel tedavi - mide ağrısı neden olur -
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş