Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Astım Bronşit Nedenleri astım bronşit nedir - astma bronşiale - bronş asthması - astım bronşit nedenleri Tüm Dünya'da 350 milyon kişinin etkilendiği önemli bir toplumsal

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Astım Bronşit Nedenleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Astım Bronşit Nedenleri
  astım bronşit nedir - astma bronşiale - bronş asthması - astım bronşit nedenleri

  Tüm Dünya'da 350 milyon kişinin etkilendiği önemli bir toplumsal sağlık problemi olan astım ülkemizde de yılda yaklaşık yüzde 10 oranında görülmektedir. Yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın herkesi etkileyebilen astım hastalığı kişinin günlük işlevlerini etkileyen toplumsal ve özel yaşam kalitesini düşüren kronik seyirli bir hastalıktır.

  Yaşamımızın devamını sağlayan oksije alıp karbondioksit vermemizi sağlayan hava yolları ağız ve burnumuzdan başlar soluk borusu ile devam eder daha sonra bu boru 2 ana dala ayrılır biri akciğerin sağına diğeri soluna gider.

  Akciğer içine girince bu borudan küçük küçük borucuklar çıkarak akciğerin derinliklerine doğru yayılır. Bu küçük borucukların ucunda ise kan damarları vardır. Havadan aldığımız oksijen buradan kana geçer kandan gelen karbondioksit ise bu küçük borucuklara geçer ve saydığımız yolu takip ederek ağız ve burundan dışarı atılır.

  Bronş asthması bu saydığımız borucukların daralması ile oluşan bir hastalıktır. Hastalık krizler şeklinde oluşur. Normalde bir problemi olmayan kişi kriz gelince nefes alamamaya başlar. Krizler genellikle bir tetikleyici faktörle başlar. Toz, duman, koku gibi birtakım nedenler astım krizini başlatabilir.

  Hava yollarında oluşan iltihapla ödem ve şişlik oluşur ve hava yollarında bulunan aslgı bezlerinden mukus salgısı artar tüm bunlar sonucunda hava yolları daralır ve akciğerlere girip çıkan havanın engellenmesi ile nefes alamama sorunu başlar. Sonuçta öksürük, nefes darlığı, hırıltılı solunum ve hışırtı sesleri görülür.


  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bebeklerde Alerjik Bronşit
 3. Astım bronşit tedavisi astım bronşitin bitkilerle tedavisi - astım bronşite iyi gelen bitk
 4. Ahmet Maranki astım için şifalı bitkiler, Ahmet Maranki Astım Hastaları İçin Öneriler
 5. Astım, Astımı olanlara sahil zararlı, Sahilin astımlara zararı, Sahil astım hastalarına za
 6. Bronşit Hastalığı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş