Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Zararlı alışkanlıklar ve spor SPOR VE ALIŞKANLIKLARIMIZ Değerli okuyucularım , doğduğumuz andan itibaren evimizde , anne babamızdan ve büyüklerimizden , dışarıda komşu ve tanıdıklarımızdan ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 20      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Zararlı alışkanlıklar ve spor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Zararlı alışkanlıklar ve spor

  SPOR VE ALIŞKANLIKLARIMIZ

  Değerli okuyucularım, doğduğumuz andan itibaren evimizde, anne babamızdan ve büyüklerimizden, dışarıda komşu ve tanıdıklarımızdan, okulda öğretmenlerimizden ve herkesten hayatımızı devam ettirirken, yaşantımızı kolaylaştıracak veya toplumun genel davranışlarına uygun hareketler öğreniriz ki bu davranış modelleri bizler için artık vazgeçilmeyecek olgularımızdır.

  Davranış ve bedensel hareketlerimizin yanında ikili ilişkilerde, iş hayatında ve evlilik yaşantımızda peşimizi bırakmadığı gibi kişiliğimize yerleşen gelecekte de mutluluğumuzu etkileyeceğini düşündüğüm bu davranışlardan kurtulmak, davranışları sürekli yönlendirmelerle şekillendirilmiş kişilerin eğitim, spor ve sanatsal alanlarda başarılı olmayacağı kesindir.

  Çocuklarımızı spora yönlendirirken, mesleklerini seçerken büyüklerinin istekleri doğrultusunda değil de çocuklarımızın kapasiteleri ve yapabilecekleri beceriler konusunda yönlendirilmeleri onlar için başarı kaynaklarına ulaşmada rol oynayacaktır.

  Bizler, çocuklarımızı hangi anlamda yönlendirirsek yönlendirelim öncelikle bizlere uygunluğundan ziyade onlar için uygunluğunu düşünüp konu ile ilgili bir uzmandan yardım almaları aileler için verimli olacağı kesindir.

  Hangi anne baba çocuğunun şampiyon bir sporcu olmasını istemez.

  Hatta hangi anne baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak şampiyon olmasını istemez.

  Anne babaların öncelikle kendilerini şekillenmelerine neden olan ama bırakamadıkları bazı davranışlarına ara vererek işe başlayabilirler.

  Her şeyi devletimizden bekleme alışkanlığını bırakıp uzatılmış olan ele bir adım da anne babalarımızın gitmesi gerekmektedir.

  Devletimizin imkânları bellidir.

  Sahaların yetersizliği ve şartları, hocaların eğitimleri ve imkânları, okullardaki durumlar malumunuzdur.

  Ülkemizdeki her anlamdaki eksikliklerin bilinmesine rağmen, anne babalarımızın hareketsiz ve eski alışkanlıklarını kenara bırakarak canlanmalarını beklemek çocuklarımızın geleceği için çok olumlu olacaktır.

  Çocuklarımızı sporun içine çekmenin en güzel yolu,

  “ Ağaç Yaşken Eğilir.”

  Atasözünden yola çıkarak henüz yürümeye başladıkları andan itibaren ailece yürüyüş parkurlarını ziyaret ederek onların spor tesislerine ısınmalarını ve insanların nasıl aktivite yaptıklarını görmesi ve görselliğe alışmasını sağlayarak başlayabiliriz.

  Hafta sonlarımızı kahve köşelerinde, evimize kapanarak kendimizi zehirleyerek değil de aktif alarak yürüyüşlerde, çeşitli spor yarışmalarını izleyerek veya antrenmanlara katılarak değerlendirebiliriz.

  Devlet istediğimiz imkânlarda ve standartlarda olmasa da tesisi ve eğitimcisiyle bizlere çeşitli imkânlar sunmaktadır.

  Bizler bu imkânları en iyi şekilde değerlendirebiliriz.

  Hiç kimse doğuştan şampiyon olmuyor hatta hiç kimseye büyüyünce trilyonları dağıtmıyorlar, şampiyonların en büyük avantajları zamanında spora başlamaları ve onların anne babalarıdır.

  Dikkat ederseniz şampiyon bir sporcu, öncelikle anne babasına sonra da diğer kişilere teşekkür ederek minnettarlığını dile getirmektedir.

  Sevgili anne babalar çocuklarımızın özgürce düşünmelerini, kendi başlarına yeterli olmalarını istiyor muyuz?

  Spor yapanların kötü alışkanlıklardan uzak durdukları biliyor muyuz?

  Ülkemize ve ailenize hayırlı evlatlar olmalarını istiyor musunuz?

  Öncelikle tembelliğe neden olan pasif ve sıkıcı alışkanlıklarımızı kenara bırakmanız gerekmektedir.

  Elinizdeki imkânları en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

  Bir şeyi başarmanın en iyi yolu düşündüğünüz ve başaramayacağınız şeye başlamaktır, başlamazsanız hiç şansımız olamaz.

  Çocuklarımızın şampiyon olma oranı düşükte olsa sporun kişi ve kişiliğe verdiği avantajları bilerek adım atmamız onların gelecekte atacakları her adımda kendilerinden emin, ne yaptığını bilen bireyler olmalarına neden olacaktır.

  Yapabileceklerimizin tamamı yaptıklarımızdan çok daha fazla olduğunu düşünüyorum.

  Kendimizi geliştirmenin en güzel yolu, modası geçmiş ama benliğimize yerleşmiş isteyerek veya istemeyerek yaptığımız, beraber yaşadıklarımızın özellikle eşimiz ve çocuklarımızın yaşantılarını zorlaştırıcı ve sıkıcı hale getiren alışkanlıklarımızı değiştirirsek mutlu ve başarılı oluruz.

  Artık kahveye gitme alışkanlığını bırakmamız gerekir,

  Evde eşe yardım etmemiz gerekir,

  Çocuklarımıza ders çalışma alışkanlığını kazandırmamız gerekir, Eşimiz ve çocuklarımızla birlikte rekreasyon amaçlı sportif egzersizlere katılarak çocuklarımızın spor anlamındaki görselliklerini geliştirip zaman içinde egzersizi alışkanlık haline getirmemiz gerekir.

  Fiziksel yapımız ne olursa olsun, cesaretle çocuklarımızla birlikte kendimize yeni bir yaşantı programı yapmalıyız.

  Haftanın belirli günlerinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün tesislerinde veya tesislere ulaşma imkânınız yoksa evinizde egzersize başlamanız kendinizi kısa sürede yenilemenize, hayattan zevk almanıza ve etrafınızdakilere pozitif enerji vermenize neden olacaktır.

  İş, özel hayatınızdaki performansınızın kısa sürede attığını fark edeceksiniz.

  İnsanoğlu doğar, büyür ve ölür.

  Bizim ülkemizde ölen insanların gerçekten zamanında öldüğüne inanmayanlardan biriyim.

  Çünkü ülkemizdeki geçim sıkıntısı, insani ilişkilerin zayıflığı, trafikteki karmaşa vb. gibi olayların insanlarda yaratmış olduğu strese dayalı ölümlerin yüksek olduğunu düşünmekteyim.

  Spor yaparak, stresten ve getirdiği ölüm riskinden uzak durulabileceğine inananlardanım.

  Egzersize başlamadan önceki birinci kuralın ciddi bir sağlık kontrolünden geçmek olduğunu da unutmamak gerekir.

  Çünkü sporun içine girdiğiniz zaman bilinçli yapılmayan ve uzman kişilerin yönlendirmediği antrenman modelleri sonucunda ciddi risklere maruz kalındığını bilmeniz gerekir.

  Sporun kontrollü yapılmadığında ciddi şekilde sağlık sorunlarıyla karşı karşıya geleceğinizi ve her an riskin içinde olacağınızı lütfen unutmayalım.

  Sonraki yazılarımda sizlere evinizde veya açık havada yapabileceğiniz çeşitli egzersiz modellerini yazacağımı da söylemek isterim.

  Tercihiniz;

  Sigaradan göz gözü görmediği kahvehaneler mi, spor tesisleri mi?
  Genelde kötü alışkanlıkların kazanıldığı Internet salonları mı, spor salonları mı?
  Yalnız babalar,

  Yalnız anneler değil,

  Çocuklarımızla birlikte gelecekteki nesillerin başarılı sporcular olmalarını da desteklemek amacıyla eski alışkanlıklarımızı kenara bırakarak haydi spor tesislerine…

  Ne dersiniz?


  Sevgiyle ve Sağlıkla kalın.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Zararlı alışkanlıklar ile ilgili hadisler
 3. Zararlı alışkanlıklar ve zararları
 4. zararlı alışkanlıklar alkol
 5. Zararlı alışkanlıklar afiş
 6. Zararlı alışkanlıklar nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş