Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

alkol en çok hangi organa zarar verir , alkol en çok hangi organlara zarar verir ALKOLUN HANGI ORGANLARA ZARARI VARDIR? Alkollü içkilerin belli başlı organlardaki
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 105      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Alkol En Çok Hangi Organlara Zarar Verir

  Sponsorlu Bağlantılar
  alkol en çok hangi organa zarar verir,
  alkol en çok hangi organlara zarar verir


  ALKOLUN HANGI ORGANLARA ZARARI VARDIR?

  Alkollü içkilerin belli başlı organlardaki tahribatı nelerdir?

  Cevap :Sigaradan itibaren bütün içki ve uyuşturucuların en büyük zararı beyne ve merkezî sinir sistemine dönük olup, diğer bütün organlara da sayısız zararları söz konusudur.
  -İçkinin kalbe zararları: Alkol, kalp ve cilt damarlarını genişletir. Kalbin çalışma hızını arttırır, kan dolaşım düzenini bozar, damarların sertleşmesine, tansiyonun (kan basıncının) artmasına, felç ve ânî ölümlere sebep olur.
  -içkinin karaciğere zararları: Karaciğer hücrelerinde yağlanma meydana gelmesine, siroz hastalığına sebep olur, karaciğer büyür. Karaciğerin vazifesi dışardan gelecek zararlı maddeleri zararsız bir hale getirmektir. Karaciğer, içkiyi zararsız hale getirmek için çalışırken fazla yorulur, vazifesini tam yapamaz olur, bir çok zararlı maddelerin vücuda girmesine ve çeşitli hastalıkla sebep olur.  -içkinin böbreklere zararları: Alkollü içkinin hangi çeşidi olursa olsun böbrekleri bozar, zamanla iş göremez hâle getirir. İdrar bolluğu veren bira, böbrekleri temizlemez, bilakis yorar. İçki böbrek iltihaplarına, idrarda şeker ve cerahat gibi anormal cisimlerin meydana gel¬mesine yol açar.
  -içkinin mide ve bağırsaklara zararları: İçki mide iç zarında yanma hissi meydana getirir, mideyi bozar, ağrı yapar, mide hastalıklarından olan gastrit ve ülsere sebep olur.

  -İçkinin akla zararları: İçki akıl ve hafızayı zaafa uğratır. Kıskançlıklar ve unutkanlık meydana getirir. İrâde kuvvetini azaltır, ne yaptığını, ne söylediğini bilmez bir hâle getirir. İçki beyni uyuşturur, yürümekte zorluk çekilir, kol ve bacak çekilmelerine, yüz ifâdesinde bozukluklara sebebiyet verir. İnsan irâde ve dengesini kaybeder. Sarhoş, küçük abdestini de üzerine edebilir ve nihayet kendini bilmez bir halde sızar kalır. Bunlar sadece bir özettir. Daha geniş bilgi için dokümanlarımıza bakınız.


  -İçkinin sinir sistemine zararları: Sinirler alkole karşı hassastır, sinir hücreleri zedelenir. El titremeleri, tikler, felçlerden tutun, bütün ânî ölümlere varıncaya kadar nice felâketlere sebebiyet verir. Heyecan, telâş, korku, sinir buhranları ve kıskançlık, çeşitli ruhî bozukluklar, içkinin meydana getirdiği normal hallerdendir...

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. sigara ve alkol hangi organlarımıza zarar verir
 3. hangi enerji kaynakları çevreye daha az zarar verir
 4. Alkol hangi organlara zarar verir ve hangi hastalıklara yol açar
 5. Alkol hangi organlara zarar verir?
 6. sigaranın organlara verdiği zarar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  en çok zarar verdiği organ tüm organlar olarak tanımlanır. içki zararlı ve bağımlılık yapan bir maddedir içki sigara kadar tüketilmemektedir içki nin bir de aklı dengeye zararı vardır aklı dengesi bozuk olaların 3 de 1de alkol yüzündendir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. Kayıtsız Üye

  çok guzel bayıldım


 11. Misafir Üye

  COK GUZEL ELLERİNİZE KAFANZA SAGLk


 12. Harika uye

  Güzeldi silinti yok


 13. Pelinsu

  -Alkol en çok beyin ve sinir sistemine zarar verir alkol içen biri kotu davranislar yapar bu yüzden alkol ve sigara tüketmeyeceğiz.
  -Sigara en çok akciğerlere zarar verir.
  -Alkol içmek siroza neden olur.
  -Sigara içmek akciğer kanserine neden olur.


 14. Misafir Üye

  Alkol en çok akciğer beyin kalp diyaframa zarar verir .


 15. Misafir Üye

  çok iyi bir site ödevimden 10 aldım thank you yani teşekkür ederim forumlord*****


 16. Misafir Üye

  Alkol en çok akciğerimize mi yoksa karaciğerimize mi zarar verirdi aciiill!!!


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş