Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Veremin , Verem Hastalığının Tedavisi Nedir Verem hastalığı vücudun bütün organlarına yayılarak oralarda ayrı ayrı arızalar yaptığı için hastalığın tedavisi de bütün bunlara göre ayrı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Veremin, Verem Hastalığının Tedavisi Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Veremin, Verem Hastalığının Tedavisi Nedir

  Verem hastalığı vücudun bütün organlarına yayılarak oralarda ayrı ayrı arızalar yaptığı için hastalığın tedavisi de bütün bunlara göre ayrı ve uzun bahisler halindedir.

  Verem Tedavi için genel olarak şunları söyleyebiliriz: Veremliler ne şekilde olurlarsa olsunlar bunların tedavisinde bugün elde mevcut yeni ilâçların kullanılmasından büyük faydalar sağlanmaktadır.

  (Streptomycine) denilen ilâç modern verem tedavisi için bütün dünyada büyük bir şöhret kazanmıştır. Bu ilâç veremin her şeklinde büyük bir tesir göstermekte ve bugün geniş ölçüde kullanılmaktadır. Ancak zamanla anlaşılmış bulunan bir gerçek vardır ki o da verem mikroplarının bu ilâca karşı mukavemet kazanmakta olmalarıdır. O takdirde ilâcın verem hastalığına karşı şifalı tesiri ortadan kalkmaktadır. Bunu önlemek için yapılacak tedbir bu ilâcın gerek tatbik ve gerekse miktar bakımlarından daima doktorların tavsiyesine göre yapılmasıdır. Ulu orta tatbikler daima zarar doğururlar. Bundan başka kimya yoluyla sentetik olarak hazırlanmış daha başka yeni verem ilâçları da vardır.

  (Streptomycine) in bu sentetik ilâçlarla birlikte kullanılması hem mikropların mukavemet kazanmasını önlemekte, hem de verem tedavisinin daha tesirli olmasını temin etmektedir.

  Verem tedavisini mutlaka doktorların yapması lâzım geldiğinden bu küçük kitapta yeni verem ilâçlarının adlarını yazmağa ve bunların tatbik şekillerini uzun uzun izah etmeğe lüzum yoktur.

  Bilinmesi lâzım gelen şey bu gün artık verem hastalığının yeni ilâçlar sayesinde, tamamen şifası kabil bir hastalık haline gelmiş olmasıdır.

  Eskiden mutlaka öldürücü olduğu kabul edilen (verem menenjiti) gibi ağır şekiller bile bu ilâçlar vasıtasıyla mükemmel bir surette tedavi edilebilmektedirler.

  Veremli hastanın iyi beslenmesi, temiz bakılması, açık havalı yerlerde yaşaması, verem hastalığının yaptığı çeşitli sıkıntıların bazı ilâçlarla giderilmesi ve vücudun kuvvetlendirilmesi yine doktorların yapacakları tedavi arasında yer almaktadır.

  Bugün artık verem tedavisi çok ilerlemiş, veremlilerin evlerinde tedavileri bile imkân altına alınmış bulunmaktadır.

  Verem tedavisinde bugün hastalığın şekline göre yapılacak, cerrahî tedaviler de vardır.

  Eskiden çok kullanılan akciğer zarları arasına hava vererek iltihabı söndürme (Pnömotoraks) tedavisi, birçok ihtilât-lara sebep olması ve yeni ilâçların ortaya çıkması dolayısıyla, hemen hemen bırakılmış gibidir.

  Bu yolda bir müdahale icap ederse bugün daha ziyade karından hava vermek suretiyle akciğerlerdeki yaraların söndürülmesi tercih edilmektedir. Veremlinin göğüs kafesi ve akciğerleri üzerine yapılacak bazı cerrahî müdahaleler de vardır. Bunlar ancak verem hastane ve sanatoryumlarında lüzumunda tatbik edilen tedavi tarzlarıdır

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. mitomani hastalığının tedavisi
 3. Lösemi Hastalığının Belirtileri, Lösemi Hastalığının Nedenleri, Lösemi Hastalığında Teşhis
 4. Verem Hastalığının Belirtileri, Ortaya Çıkışı İle İlgili Özet Bilgi
 5. Verem Hastalığının Belirtileri, Ortaya Çıkışı (Ayrıntılı Bilgi)
 6. Verem -tüberküloz (belirtileri, Tedavisi Ve Yan Etkileri)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş