Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Öksürük ve soğuk algınlığı şurupları faydalımıdır? Çocuğunuz okuldan öksürük ve burun akıntısıyla gelebilir. Peki bu durumda çocuğunuza hangi ilacı vermelisiniz? yapmanız gereken ilk şey tüm

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Öksürük ve soğuk algınlığı şurupları faydalımıdır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Öksürük ve soğuk algınlığı şurupları faydalımıdır?

  Çocuğunuz okuldan öksürük ve burun akıntısıyla gelebilir. Peki bu durumda çocuğunuza hangi ilacı vermelisiniz? yapmanız gereken ilk şey tüm soğuk algınlığı ve öksürük şuruplarını vermemektir. New York City’deki Lenox Hill Hastanesi Acil Tıp Bölümü’nde görevli tıbbi eğitim direktörü Dr. Tamara R. Kuittinen, bu ilaçların faydasından çok zararı olduğunu söyledi.

  Çocukların kullandığı öksürük ve soğuk algınlığı ilaçlarının içeriğinin yardımcı ve etkili olmadığını, özellikle burun tıkanıklığını gidermediğini belirten Kuittinen çocukların anatomisi farklı olduğundan dolayı risk eşiğinin yüksek olduğunu açıkladı.

  Amerikan Pediatri Akademisi’ne göre de, reçetesiz alınan öksürük ve soğuk algınlığı ilaçlarının hayatı tehdit eden yan etkileri nedeniyle bebeklere ve 2 yaşından küçük çocuklara verilmemesi gerekiyor. Ayrıca çeşitli çalışmalar, öksürük ve soğuk algınlığı ilaçlarının 6 yaşından küçük çocuklarda işe yaramadığını ve ciddi anlamda potansiyel yan etkileri olduğunu gösteriyor.

  Çocukların kullandığı öksürük ve soğuk algınlığı ilaçlarının içerisinde bulunan aktif maddelerden bazıları şunlar:

  Klorfeniramin: Antihistamin grubunda olan bu ilaç, genellikle alerji, saman nezlesi ve soğuk algınlığı nedeniyle oluşan kaşınan ve sulanan gözlerin, hapşırığın ve burun akıntısının tedavisinde kullanılıyor.

  Dekstrometorfan: Soğuk algınlığı ya da gribin yol açtığı öksürüğün tedavisinde kullanılan ve antitusif sınıfında olan ilaç, Amerikan Sağlık Enstitüsü’ne göre sadece öksürüğü hafifletiyor, öksürüğün kaynağını tedavi etmiyor ve iyileşmeyi hızlandırmıyor.

  Asetaminofen: Parasetamol türevi bir analjezik olan bu ilaç ağrı kesici, ateş düşürücü olarak kullanılır. Ayrıca boğaz ağrısının tedavisinde kullanılır.

  Fenilefrin: Soğuk algınlığının, alerjilerin ve saman nezlesinin oluşturduğu burundaki huzursuzluğu hafifletmek için kullanılır. Aynı zamanda sinüs tıkanıklığı ve darlığını hafifletmede kullanılır. Bu ilaç da sadece belirtileri hafifletir, belirtilerin kaynağını tedavi etmez veya iyileşmeyi hızlandırmaz.

  Dr. Kuittinen sadece iki şurubun 6 yaşına kadar olan çocuklara verilmesi gerektiğini söyledi: çocuklar için olan asetaminofen ile ibuprofen. Bu ikisinin uygun şekilde kullanıldığında vücut ağrıları, ateş ve grip belirtileriyle mücadelede yardımcı olduğunu söyleyen Kuittinen, şurup şeklinde asetaminofenin 4 saatte bir, ibuprofenin ise her 6 saatte bir alınması gerektiğini kaydetti.

  Doktor ayrıca uygun dozu ayarlamanız için ilaçların şırıngayla ya da damlalıkla verilmesini önerdi.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Papağanlarda Soğuk Algınlığı Hayvan Hastalıkları - Kafes Kuşları Hastalıkları - Papağan Ha
 3. Grip ile Soğuk Algınlığı Arasındaki Fark Nedir, Grip Virüsünü Alan Kişi Kaç Günnde Hasta o
 4. Soğuk algınlığına iyi gelen bitkiler, Bitkilerle soğuk algınlığı tedavisi
 5. Az uyku soğuk algınlığı riskini artırıyor
 6. Çocuklarda Soğuk Algınlığı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş