Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hasta hücreleri öldüren protein Avustralyalı ve İngiliz bilim adamlarının yaptığı araştırma sonucunda , hasta hücreleri öldürebilen bir protein bulundu. Araştırma , ''perforin'' adlı proteinin anormal

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hasta hücreleri öldüren protein

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hasta hücreleri öldüren protein

  Avustralyalı ve İngiliz bilim adamlarının yaptığı araştırma sonucunda, hasta hücreleri öldürebilen bir protein bulundu. Araştırma, ''perforin'' adlı proteinin anormal hücreleri hedef aldığını ve öldürücü enzimlerin geçişini sağlamak için hücre zarında boşluk yarattığını gösterdi.

  Araştırmacılar, 10 yıl süren araştırma sonunda perforinin "vücudun temizlik silahı" olduğunu, bu protein olmadan bağışıklık sisteminin bu hücreleri temizleyemeyeceğini saptadı.

  Özel mikroskoplarla perforinin yapısı ve işlevini inceleme imkânı bulan bilim adamları, fareler üzerinde yapılan araştırmada, bu proteinin eksikliği ile lösemi ve kötü huylu hücrelerin artması arasında bağlantı olduğunu gördü.

  Perforinin yapısının listeriya ya da şarbon hastalığına neden olan bakterilerin zehrine benzer olduğunu da tespit eden bilim adamları, vücudun hastalıklardan "ders çıkararak" savunma taktikleri geliştiriyor olabileceğine dikkati çekti.

  Bir sonraki adımda proteinin işlevinin artık bilinmesi sayesinde bilim adamları, perforinin kanser, sıtma ve şeker hastalığıyla mücadele için nasıl kullanılacağını araştıracak.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ölümü Öldüren Kurşun Kitap Özeti - Teoman Alpaslan Kitapları - Ölümü Öldüren Kurşun Kitap
 3. Hasta namazı nedir, nasıl kılınır, Hasta namazını kimler kılar
 4. Protein Eksikliğinde Görülen Hastalıklar nelerdir, protein eksikliği hastalıkları
 5. Hangi besinlerde protein vardır, Protein kaynakları nelerdir?
 6. Protein Nasıl Saflaştırılır - Protein Nasıl Saflaştırılırması Hakkında Bilgiler - Protein
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş