Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İkinci Derece Yanıklar yanık tedavisi - 2ci derce yanık tedavisi - yanıklarda tedavi - üçüncü derece yanık tedavisi - sıcak su yanıkları Tedavide üzerinde durulacak
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İkinci Derece Yanıklar yanık tedavisi - 2ci derce yanık tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  İkinci Derece Yanıklar

  yanık tedavisi - 2ci derce yanık tedavisi - yanıklarda tedavi - üçüncü derece yanık tedavisi - sıcak su yanıkları
  Tedavide üzerinde durulacak en önemli husus yanık yerinin temiz tutulması ve vücuttaki genel belirtilerin giderilmesidir. Birinci derece yanıklarda antiseptik bir suyla yanık yer silindikten sonra üstüne yumuşatıcı merhemlerin sürülmesi yeterlidir. Bu pansumana birkaç gün devam etmek yanığı tedavi etmeye yetecektir.

  İkinci derecede yanıklar daha ciddi bir bakım gerektirir. Antiseptik ilaçlarla yanık bölgenin temizlenmesi son derece dikkatle yapılmalıdır. Kabarcıkların içindeki su temiz şırıngalarla boşaltılabileceği gibi kabarcıkların steril makaslarla açılması da mümkündür. İkinci derecedeki yanıklarda bu temizleme işinden sonra yanık yer üzerine antibiyotikli merhemler sürülmelidir.

  Üçüncü derece yanıklarda da ikinci derece yanıklarda uygulanan şekilde pansuman yapılır.

  Üçüncü derece yanıklarda dikkat edilecek en önemli nokta yanık yerinde meydana gelecek izlerin ve bozuklukların önlenmesidir.
  Kimyasal maddelerle meydana gelen yanıklarda olaydan hemen sonra yakıcı madde asit ise %5’lik Bikarbonatlı su, yakıcı madde alkali ise sirkeli su ile yanık yerinin yıkanması yararlıdır.

  Güneş yanıklarında ise genellikle ciltte, deride birinci derece yanık belirtileri ortaya çıkar. Bunu önlemek için güneş banyoları deriyi alıştıra alıştıra yapılmalıdır.

  Bütün vücudu birden bire güneşe çıkartmak geniş bir yüzeyde yanığa yol açacağı için vücudun aşırı derecede yorulması söz konusudur. Bu arada güneş yanıklarının kötü sonuçlara sebep olduğu da unutulmamalıdır.  alıntı

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yanık Acısına Ne İyi Gelir
 3. Yüzümde yanık izi kalır mı ?
 4. yanık lekesi ve yanık izi kalMaMası için ne yapılır ?
 5. Sen yanık sevdamsın Efendim(a.s.m)..!
 6. 3. ve 4. Derece Yanıklar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş