Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Farenjit Hastalığı ve Tedavisi farenjit belirtileri - farenjit bitkisel tedavi - farenjit nedir - farenjit tedavisi - farenjite ne iyi gelir Farenks (Pharynx) bademciklerle ses

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Farenjit Hastalığı ve Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Farenjit Hastalığı ve Tedavisi

  farenjit belirtileri - farenjit bitkisel tedavi - farenjit nedir - farenjit tedavisi - farenjite ne iyi gelir


  Farenks (Pharynx) bademciklerle ses kutusu arasında kalan kısımdır. Dolayısıyla farenjit boğaz ağrısı denilen hastalığın başka bir adıdır. Bu akut veya kronik olabilir.

  Akut farenjite sebep ya bir bakteri veya bir virüstür. Beta-Streptococcus hastalığına strep throatı adı da verilir. Kronik şekli sürekli sinüs, akciğer veya ağız enfeksiyonundan olabilir ve sinüslere yayılır.

  Belirtiler: Boğaz ağrısı, Yutma güçlüğü, Ateş. Ayrıca çok alkol, sigara veya kötü, dumanlı hava solumak da başlıca sebepleri arasındadır.

  Teşhis: Boğazınız kızarıp şişerek, yutkunmayı ve bazen soluk almayı bile zorlaştırabilir. Boğazınızda yanma hissedebilirsiniz. Bu belirtiler birkaç günden fazla sürerse doktorunuza başvurun.

  Doktorunuz boğazınızı muayene edecek ve enfeksiyon etkeninin bir bakteri olup olmadığını belirlemek için, laboratuvara gönderilmek üzere bir kültür örneği alacaktır. Ayrıca burun ve solunum yolları enfeksiyonu gibi diğer hastalıklar yönünden de muayene edecektir.

  Tedavi: Çoğunda tedavi gerekmez. Ancak bakterinin yaptığı farenjit için antibiyotik verilebilir. Virüs nedeniyle olanlarda antibiyotiğin yararı olmaz. Bol bol dinlenmeli, aspirin veya benzer bir ilaç olmalı ve günde birkaç kez ılık tuzlu suyla gargara yapmalısınız. Pastiller de rahatlatabilir. Yumuşak yiyecekler yiyerek boğazınızı tahrişten kaçınabilirsiniz

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Takıntı hastalığının sebepleri obsesyon belirtileri takıntı hastalığı tedavisi - takınt
 3. Farenjit ve Streptokok Boğaz Ağrısı Farenjit Tedavisi - Farenjit ve Boğaz Ağrısı Nedenleri
 4. Crohn Hastalığının Cerrahi Tedavisi crohn hastalığı nasıl tedavi edilir - corhn hastalığı
 5. İshal Hastalığı ve Tedavisi
 6. Hepatit B Hastalığı ve Tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş