Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Burun Kanamasının Sebepleri Ve Tedavisi burun kanaması nedenleri - burun kanaması sebepleri - burun kanamasında ne yapılır Hemen herkes en az bir kez burun kanaması

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Burun Kanamasının Sebepleri Ve Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Burun Kanamasının Sebepleri Ve Tedavisi

  burun kanaması nedenleri - burun kanaması sebepleri - burun kanamasında ne yapılır


  Hemen herkes en az bir kez burun kanaması geçirmiştir. Çoğunlukla basit nedenleri olan ve birkaç damla şeklinde olup kolayca durdurulabilen Burun Kanamaları, hayati tehlike oluşturacak şiddette ve ciddi sağlık sorunlarının habercisi de olabilir.

  Burun Kanamasının Nedenleri arasında buruna gelen darbeler, yüksek tansiyon, soğuk algınlığı, sinüzit, burun içindeki iltihaplar, buruna sokulan cisimler, burunla oynamak, havanın kuru-nemsiz olması sayılabilir.

  Burun Kanamasında İlk Yardım açısından ilk şey burnun ucunu tutarak başı öne eğmek ve bu şekilde 5 dakika kadar beklemektir. Eğer baş geriye doğru eğilirse akan kan genizden boğaza gidebilir.

  Burun Kanaması Tedavisi için kanamanın türü ve nedenine göre hareket edilir. Ön Burun Kanaması diyebileceğimiz burnun ön kısmındaki damarlarda oluşan ve burundan dışarıya doğru akan kanamalarda kanamayı durdurmak için burnu sıkıp başı öne eğmek ve burna soğuk kompres uygulamak yeterli olabilmektedir.

  Eğer kanama sürekli tekrarlıyorsa bir uzmana başvurmak gerekir. Burnun arkasından ve genze doğru olan kanamalarda bir uzmanın teşhis ve tedavisi gereklidir. Çocuklarda ve Bebeklerde Burun Kanaması genellikle ön burun kanamasıdır. Yaşlılarda ise Yüksek Tansiyona bağlı Arka Burun Kanaması daha sık görülmektedir. Her halükarda burun kanaması ciddiye alınmalı ve takip edilmelidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Burun Kanamasının Bitkilerle Tedavisi
 3. Burun Tıkanıklığı Ve Nedenleri burun tıkanıklığı tedavisi - alerjik burun tıkanıklığı beli
 4. Göz Tansiyonu Sebepleri Ve Tedavisi
 5. Ender Saraç burun tıkanıklığı tedavisi
 6. Burun Tıkanıklığı ve burun tıkanıklığı tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş