Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Derda deva cevizin faydalarını biliyor musunuz? İşte yapılan araştırmalardan çıkan sonuçlara göre cevizin yararları… Günde 3-5 tane tüketilmesi önerilen cevizin kalp hastalıkları , diyabete ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Derda deva cevizin faydalarını biliyor musunuz?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Derda deva cevizin faydalarını biliyor musunuz?

  İşte yapılan araştırmalardan çıkan sonuçlara göre cevizin yararları…

  Günde 3-5 tane tüketilmesi önerilen cevizin kalp hastalıkları, diyabete, inmeye, yüksek kan basıncına, klinik depresyona, kandaki kolesterol seviyesinin düşürülmesine ve kalp atışlarının düzensizliğine, kalp bağırsak, göğüs ve prostat kanseri gibi kanser türlerinden korunma sağladığı belirtildi.

  Yapılan araştırmalardan çıkan sonuçlara göre cevizin yararları şu şekilde sıralanıyor:

  Cevizdeki yüksek orandaki omega-3 yağ asitleri kalp hastalıklarını, diyabeti, inmeyi, yüksek kan basıncını ve klinik depresyonu azaltıyor. Ceviz tüketimi kandaki kolesterol seviyesini düşürüyor ve de kalp atışlarında düzensizliği önlüyor. Cevizdeki fitosteroller, kalın bağırsak, göğüs ve prostat kanseri gibi kanser türlerinden korunma sağlıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

  Ceviz, damarlarda daha az pıhtılaşma özelliği olan kan tipinin üretimine ve iyi kolesterol oranının kötü kolesterol oranına göre artmasına yardım ediyor, kolesterolün damarları tıkama aşamasında önemli bir adım olan şişme ve kızarıklığı azaltabiliyor.

  Cevizdeki l-arginin kan damarlarının iç tarafının pürüzsüz ve düzgün olmasını sağlayarak kan-damar sisteminin rahatlamasını sağlıyor. Cevizdeki yağ asitlerinin kalp hastalıklarını önleme etkileri de mevcut.


  Beyne benzeyen ceviz, kavrama ve anlamayı geliştiriyor. Asya’da ceviz hala beyin gıdası olarak kabul ediliyor, bu ülkelerde öğrenciler, sınavlardan önce ceviz yiyerek notlarını yükseltebileceklerine inanıyor.

  Omega-3 yağ oranı düşük çocuklarda daha yüksek hiperaktif olma özelliği, daha fazla öğrenim ve davranış bozuklukları, daha fazla huysuzluk ve uyku düzensizlikleri gözlemleniyor. Ceviz, bu sorunları önleyen omega-3 bakımından çok zengin.

  Cevizdeki yağ profili, fitosteroller ve magnezyum, safra taşı oluşumunun önüne geçiyor. Cevizdeki melatonin, beyin bezesi tarafından salgılanan melatoninin insan vücudunun kullanıma hazır formunu içeriyor. Melatonin, gece çalışan ve zaman farkından dolayı uyku düzensizliği çeken kişilerde uyuma rahatsızlıklarını ortadan kaldırabiliyor.

  Cevizin, antioksidan özelliği dolayısıyla kardiyovasküler ve sinir sistemine zarar veren parkinson ve alzheimer gibi çok kuvvetli hastalıkların gelişimini erteleyebileceği veya azaltabileceği ileri sürülüyor. Ceviz, antioksidan savunmada önemli olan birtakım enzimlerde zorunlu kofaktörler olarak görev yapan manganez ve bakır içeriyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kur'an-ı Kerim Okumayı Biliyor musunuz?
 3. Dördüncü Boyut,Bunları Biliyor musunuz?
 4. Bilim ve Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?
 5. Ne Öğrendim Biliyor musunuz ?
 6. Penisilini kim keşfetti? Biliyor musunuz?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş