Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Aşırı Tatlı Krizlerinizin Nedeni Öğrenin Tatlı Krizleri - Aşırı Tatlı Krizi - Tatlı Krizi Nedenleri Ortada hiçbir sebep yokken durmadan acıkmaya ve önlenemez şekilde kilo

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Aşırı Tatlı Krizlerinizin Nedeni Öğrenin

  Sponsorlu Bağlantılar
  Aşırı Tatlı Krizlerinizin Nedeni Öğrenin

  Tatlı Krizleri - Aşırı Tatlı Krizi - Tatlı Krizi Nedenleri


  Ortada hiçbir sebep yokken durmadan acıkmaya ve önlenemez şekilde kilo almaya başladıysanız, konsantrasyon bozukluğu ve halsizliğiniz varsa ‘insülin direnci sendromu’nuz olabilir.

  Tatlı İsteği Nasıl Oluşur?

  Ortada hiçbir sebep yokken durmadan acıkmaya ve önlenemez şekilde kilo almaya başladıysanız, konsantrasyon bozukluğu ve halsizliğiniz varsa ‘insülin direnci sendromu’nuz olabilir.
  İnsülin , pankreastan salgılanan bir hormondur.

  İnsülinin Görevi Nedir?

  Glukozu hücre içine sokmaktır. Sindirim sonrası, insülin ve glukoz ( kan şekeri) damarlarımızda dolaşmaya başlar. Hücre çeperinde bulunan insülin reseptörleri ile anahtar – kilit ilişkisi oluşturan insülin hormonu , hücresel enerji için gerekli olan glukoz kapılarının açılmasına ve glukozun hücre içine girmesini sağlar.

  Eğer insülin direnciniz varsa ,insülin bu reseptörlerle bağlanamaz ve kanda insülin seviyeniz artarken işlevini gerçekleştiremediği için glukozu hücre içine sokamaz ve hücreler enerji sağlayamaz. O yüzden insülin direnci olan kişilerde ciddi iştah açıklığı olur. Kişi bu açlığı gidermek için devamlı yemek zorunda kalır. Bu da aşırı yağlanmaya ve insülin direncinde artışa neden olur. İnsülin anabolik yani yağ hücrelerini büyüten hormondur.

  Ne kadar çok salgılanırsa yağlanma kaçınılmaz olur. Bu kısır döngüden çıkmak için bir hekime başvurarak 8-12 saatlik açlığı takiben kanda insülin düzeylerini ölçtürmek gerekir.


  Diyabetik olmayan bireylerde insülin direncinin varlığı ileride ortaya çıkabilecek tip 2 diyabetin sinyalini verir. Buna ek olarak insülin direnci ile beraber ,hipertansiyon , yüksek kolesterol , bel çevresinin kadınlarda 88 cm , erkeklerde 102 cm’den fazla olması ‘metabolik sendrom’un işaretidir. Metabolik sendrom , direk olarak koroner kalp hastalığı ile ilişkilidir ve kalp krizi için zemin hazırlar.

  Sonuç olarak ; sürekli kilo alan, aldığı kiloları veremeyen kişiler mutlaka bir hekime başvurarak gerekli kan testlerini yaptırdıktan sonra diyetisyen kontrolünde zayıflamalıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Özü tatlı, Sözü tatlı, Candan daha kıymetli
 3. Özü tatlı, Sözü tatlı, Candan daha kıymetli
 4. Aşırı Aktif Mesane Nedir - Aşırı Aktif Mesane Hakkında - İdrar Kaçırma Tedavisi
 5. Ani aşırı gerilim darbe koruyucuları Ani Aşırı Gerilim Nedir ?
 6. İncir tatlısı, İncirli tatlı, tatlı tarifleri, harika tatlılar, denenmiş tatlı tarifleri,
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş