Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Amerikalı bilimciler , kas erimesine ve benzeri kas zayıflığı hastalıklarına karşı umut olabilecek bir genetik tedavi yöntemi geliştirdi. Maymunlarda başarı sağlayan yöntem henüz insanlar üzerinde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kas Erimesine Karşı Genetik Tedavi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Amerikalı bilimciler, kas erimesine ve benzeri kas zayıflığı hastalıklarına karşı umut olabilecek bir genetik tedavi yöntemi geliştirdi.

  Maymunlarda başarı sağlayan yöntem henüz insanlar üzerinde denenmediği için, bu tür hastalıkların çözümü olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

  ABD'deki Ulusal Çocuk Hastanesine bağlı Gen Terapi Merkezinden Janaiah Kota ve meslektaşlarının yaptığı araştırma, Science Translational Medicine adlı tıp dergisinde yayımlandı.

  Multiple skleroz, kas bozukluğu ve nörodejeneratif hastalıkların yol açtığı şiddetli dereceli kas zayıflığı hastalıkları için umut olabilecek yöntemde, genleri değiştirilmiş bir virüsün, sağlıklı maymunların kaslarına bir gen taşıması sağlandı. Bu gen, insanlarda da bulunan follistatin maddesinin üretimini sağladı. Bu üretimin, kas zayıflığına yol açan miostatin maddesine müdahale ettiği ve böylece kasların gelişiminin sağlandığı görüldü.

  Yöntem, kas zayıflığı olan maymunlarda değil, sağlıklı olanlarda denendiği için, bu tür hastalıklara sahip insanlarda ne tür sonuçlar alınabileceğinin görülmesi için ek çalışmalara ihtiyaç olduğu kaydedildi.

  Bazı genetik tedavi yöntemleri insanlarda başarıya ulaşırken, bazıları hastanın ölmesi, kan kanserine yakalanması gibi sonuçlara yol açmıştı.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Saltanatın Kaldırılmasına Karşı Çıkanlar Kimlerdi Ve Bu Kişilerin Karşı Çıkma Nedenleri Ne
 3. Akşama Karşı Gitme Tana Karşı Yatma Atasözünün Anlamı
 4. Kurtuluş savaşında düşmana karşı hangi devletlere karşı savaşılmıştır
 5. Kemik erimesine karşı alınması gereken önlemler
 6. Genetik Nedir, Genetik ile ilgili bilgiler, Genetiğin tarihçesi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş