Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Emekli öğretim üyesi ve Nöroteknoloji Merkezi Başkanı Prof. Dr. Metin Tulgar'ın geliştirdiği ve patentini aldığı beyin pilleri "Tulgar İmplant" dünyadaki epilepsi , deprasyon ve alzheimer

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Alzheimera Çare Beyin PiLi BuLundu

  Sponsorlu Bağlantılar
  Emekli öğretim üyesi ve Nöroteknoloji Merkezi Başkanı Prof. Dr. Metin Tulgar'ın geliştirdiği ve patentini aldığı beyin pilleri "Tulgar İmplant" dünyadaki epilepsi, deprasyon ve alzheimer hastaları için umut oldu.

  Prof. Dr. Tulgar, beyin pillerinin, hastalık veya kaza sonucunda deformasyona uğrayıp fonksiyonunu kısmen yitiren sinirleri, yapay tedavi sinyalleriyle uyararak tekrar aktif hale getirdiğini anımsattı.

  Tulgar, geliştirdiği teknikle beyin pilinde arıza riskini sıfıra indirip, kullanım süresini ömür boyu uzattığını dile getirerek, geliştirdiği beyin pilinin vücut içine konulan kısımlarında hiçbir aktif elektronik devre elemanı ve pil bulunmadığını ifade etti.

  Pilin ebadını küçülttüğünü ve dışarıdan aktive edilmesini de sağlayarak ömür boyu kullanılır hale getirdiğini anlatan Prof. Dr. Tulgar, dünyada ABD'den sonra beyin pilinin Türkiye'de kendileri tarafından üretildiğini söyledi.

  Prof. Dr. Tulgar, beyin pillerinin dirençli epilepsi, kronik depresyon, parkinson, alzheimer ve solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkların tedavisinde uygulandığını ifade ederek, geliştirdiği pillerin 2007 yılından bu yana Türkiye'de uygulanmaya başladığını dile getirdi.

  "Türkiye'de 131 hastada uygulandı. Artık yurt dışına da açılı yoruz" diyen Prof. Dr. Tulgar, "Tulgar implant"ın İran ve Ürdün'de de uygulamalarının yapıldığını, ayrıca bu alanda çalışan ABD'li doktorlardan da olumlu yanıtlar aldıklarını söyledi.

  Prof. Dr. Tulgar, bu ay içinde İstanbul'da uluslararası bir kongre gerçekleştirdiklerini de anımsatarak, kongreye yerli ve yabancı yaklaşık 100 kişinin katıldığını ve "Tulgar İmplant"ın da büyük ilgi gördüğünü anlattı.

  Yabancı beyin pillerinin 14 bin dolar olduğunu da ifade eden Prof. Dr. Tulgar, kendilerinin geliştirdiği pilin ise 9 bin TL artı KDV'den satışta olduğunu ve bunun ülke ekonomisine de önemli katkı sağladığını
  kaydetti


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Beyin Kanseri, Beyin Kanserinin Belirtileri, Tedavisi Nedir
 3. Limon Pili - Limon Pili Hakkında Bilgi
 4. Mızrağı kim nezaman buldu, mızrak nasıl bulundu, mızrak ilk ne zaman bulundu, mızrak hakkı
 5. Beyin küçülmesi nedir, Beyin küçülmesinin belirtileri nelerdir, Beyin küçülmesinin tedavi
 6. Beyin Nedir, Beyin hakkında ansiklopedik bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş