Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Normal cilt tipinin özellikleri nelerdir Günlük yaşamın stresi , hava kirliliği ve sağlık sız beslenme tüm vücudumuzu olduğu gibi cilt yapısını da olumsuz etkiliyor. Bu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Normal cilt tipinin özellikleri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Normal cilt tipinin özellikleri nelerdir


  Günlük yaşamın stresi, hava kirliliği ve sağlıksız beslenme tüm vücudumuzu olduğu gibi cilt yapısını da olumsuz etkiliyor. Bu nedenlere bağlı olarak normal cilt tipi giderek daha az insanda görülebiliyor.

  Normal cilt her yaşta farklı ve çekici bir görünüm sergilese de kusursuz halini ancak genç yaşlarda koruyabiliyor.

  Nasıl gözükür?

  Normal yapılı ciltlerin karakteristik özelliklerinin başında pembemsi rengi ve sıkı dokusu gelir. Leke olmayan bu tipin yüzeyinde parlama olmaz, buna karşılık donuk da değildir.

  Cildimiz, tüm vücudumuzun aynası olduğundan sağlıklı bir kan dolaşımı deride de kendini belli eder ve kılcal damarlar çok ender olarak yüzeyde gözükür.

  Nasıl korumalısınız?

  Normal cilde sahipseniz, onu korumak için basit birkaç kurala uymanız gerekir.

  Bunların başında cilt bakımı için kullandığınız malzemeleri özenle ve kalitesine göre seçmeniz gelir. Zararlı kimyasallar içeren kimi makyaj malzemesi ve sabunlar gözeneklerin yapısını bozarak deride hasarlar yaratabilir.

  Normal cildin kurumasına neden olan faktörlerin en önemlisi kaloriferle ısınan dairelerdir. Havanın sürekli kuru olması bir süre sonra cildinizin de zarar görmesine neden olur. Bunun önüne geçmek için kalorifer peteklerinin üzerine bir kap su koyarak havayı nemlendirebilirsiniz.

  Cildiniz için yaz aylarında yapılan en büyük yanlış ise bilinçsiz güneşlenmektir.  Uzun saatler boyunca güneş altında kalmak, güneş ışınlarının dik geldiği öğlen saatlerinde güneşlenmek ve koruyucu krem ve yağlardan faydalanmamak normal ciltleri kısa sürede etkiler.

  Beslenme çok önemli

  Beslenme de normal cildin yapısını koruması açısından önemlidir. Sürekli yağlı besinler tüketmek gözeneklerin hızlı yaşlanmasına neden olur. Dengesiz ve düzensiz beslenme de kaçınılması gereken alışkanlıklardır.

  Tüm bu kurallara uysanız dahi hava kirliliğini, yaşlanmanın etkilerini düzeltmek mümkün olmaz. Ancak yine de normal cilt farkını her yaşta belli edecektir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ekvatorda Görülen İklim Tipinin Özellikleri Nelerdir
 3. Cilt kompresi nedir - kuru cilt kompresi - yağlı cilt cilt kompresi - normal cilt cilt kom
 4. Normal ve karma cildi olanlarda cilt bakımı nasıl yapılır
 5. Kuru cilt tipinin özellikleri nelerdir
 6. Yağlı cilt tipinin özellikleri nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş