Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Islak Saçlar ve Zararları Özellikle kış aylarında ıslak saçla dışarı çıkmak veya uyumak migren , yüz felci , sinüzit ve gribe neden olabiliyor. Islak saç

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Islak Saçlar ve Zararları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Islak Saçlar ve Zararları  Özellikle kış aylarında ıslak saçla dışarı çıkmak veya uyumak migren, yüz felci, sinüzit ve gribe neden olabiliyor.
  Islak saç hiç de hafife alınacak bir konu değil aslında… Tahmin edebileceğinizden çok daha fazla rahatsızlığa neden olabiliyor. Kışın saçları kurutmadan sokağa çıkmak, ıslak saçlarla rüzgara maruz kalmak; migren, soğuk algınlığı ve yüz felci gibi ciddi sorunları beraberinde getiriyor. Gece banyodan sonra saçları kurutmadan uyumak da ıslak saçla sokağa çıkmak kadar tehlikeli.
  Islak saç migreni tetikliyor
  Migren ağrıları, neredeyse 4 kadından birinde görülen, ataklar halinde ortaya çıkan, başın bir bölümünü etkileyen, zonklama ve bulantı yapabilen ağrılardır. Her migren atağının -hasta farkında olmasa da- bir tetikleyicisi, başlatıcısı vardır. Saçı kurulamamak, ıslak saçla dolaşmak, nadir de olsa migren ağrılarını başlatabilir. Memorial Hastanesi Nöroloji Bölümü’nden Uzm. Dr. Abdullah Özkardeş böyle bir durumu tespit eden hastaların, banyodan sonra saçlarını iyice kurutması, banyo sonrası nemli saçlarla gezmemesi gerektiğini belirtiyor ve ekliyor: “Ayrıca banyo yapmakla ilgili, diğer bir ağrı türü vardır ki, bunların bir kısmı hemen tıbbi inceleme ve tedavi gerektirir (Bath related headache-BRH)”
  Islak saç yüz felcine de neden olabiliyor
  Islak saçlarla, soğuk ve rüzgarlı havalarda gezmek, uykuya dalmak, klima karşısında bulunmak veya hava akımının olduğu yerlerde oturmak, yüz felci gibi ciddi sayılabilecek bir durumla da sonuçlanabilir. Yüz siniri, yüzün iki tarafında da bulunur ve yüzün mimik kaslarına kumanda eder. Yani yüz felci olan bir hasta, kaşını kaldıramaz, gözünü sıkamaz ve ağzını büzemez. Bu durum genellikle iyileşen bir süreç olsa da, ilaç tedavisi gerektirir ve iyileşme zaman alır. Yüzle ilgili fonksiyonların kaybının yanı sıra estetik bir bozulma da yaratır. Korunmak için, saçların mutlaka iyi bir şekilde kurutulması gerekir.
  Sinüzit ve gribin altında da ıslak saç yatıyor
  Islak saçın getireceği diğer önemli bir sağlık problemi de, gribal enfeksiyonlar ve sinüzitlerdir. Bunlar yine tedavi gerektiren, iş gücü kaybına neden olan hastalıklardır.
  Nelere dikkat etmeli?
  Saçlarınızı kurutmadan dışarı çıkmayın.
  Banyodan sonra saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutun ve diplerinin nemli kalmasını önleyin.
  Saçlarınızı banyodan sonra evde olsanız bile mutlaka kurulayın.
  Saçlarınız ıslak olarak acil sokağa çıkmanız gerekiyorsa baş, ense ve kulaklarınızı mutlaka bir bere ve atkı ile kapatın.
  Açık alanlarda ve hava akımının yoğun olduğu yerlerde bulunmaktan kaçının.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Islak mayonun zararları
 3. Yanan saçlar yanan saçlar hakkında bilgiler
 4. 2018 Son model kısa saçlar, Bayan kısa saç modelleri, bakımşı şık kısa saçlar, kullanımı k
 5. uzun Saç Modelleri, Çok Uzun Saçlar, Uzunlukları Metreli Saçlar, long-haired women, women
 6. Barış Akarsu-Islak Islak Şarkı Sözü
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş