Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt Bakımı / Cilt Tipinizi Öğrenin Cilt Tipinizi Öğrenin Cilt bakımınızı yapmadan önce cil din izin tipini öğrenmeniz şarttır. Cilt tiplerini sıralayacak olursak: kuru cilt

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Cilt Bakımı / Cilt Tipinizi Öğrenin

  Sponsorlu Bağlantılar
  Cilt Bakımı / Cilt Tipinizi Öğrenin

  Cilt Tipinizi Öğrenin

  Cilt bakımınızı yapmadan önce cildinizin tipini öğrenmeniz şarttır. Cilt tiplerini sıralayacak olursak: kuru cilt, yağlı cilt, normal cilt, kombine cilt ve hassas cilt. Tüm cilt tiplerinin kendine has belirtileri vardır. Ancak bu belirtiler lokal olarak farklı cilt tiplerine sıçrayabilir. Bu yazıda genel olarak belirtiler verilmiştir. Ayrıca kurutucu özelliği olan kükürt sabunu gibi bir ürünle cildinizi yıkadıktan sonra cildiniz kuru olması cilt tipinizi değiştirmez veya sivilceniz çıktı diye normal cilt olmayacaksınız diye bir kaide olmadığını hatırlatalım.

  Yağlı Cilt: Dokunduğunuzda cildinizde kayganlık hissedersiniz. Bu cilt tipleri genelde siyah noktalardan muzdarip olurlar. Sivilce sorunlarıda baş gösterir.

  Kuru Cilt: Dokunduğunuzda cildiniz kaymaz. Genelde gergin ve kaşıntılı bir his verir. Daha çok pullaşma ve kırışma gibi sorunlardan muzdariptir.

  Normal Cilt: Dokunduğunuzda yumuşak nemli bir his alırsınız. Cildinizin dokusu düzdür ve geniş gözenekler yoktur. Fazla sorun yaratmaz ancak bakımı ve korunması emek ister.

  Hassas Cilt: Genelde dokunmamanız tavsiye edilir çünkü bu cilt tipi özellikle dış faktörlerden çok çabuk etkilenir, alerjik reaksiyonlar gösterebilir, kızarıklıklar oluşabilir. Diğer cilt tiplerine göre bakım konusunda da ciltleri gibi daha hassas olmalılar.

  Kombine Cilt: Yağlı ve kuru ciltin bir arada görüldüğü cilt tipidir. Yağların bol toplandığı burun, t-bölgesi, çene gibi bölgeler yağlıyken kalan kısımlar kurudur.

  Cilt tipinize göre bakım ve makyaj yapmanız önemlidir. Bu yüzden her bakım önerisi ve ürününü kullanmamanız ve bir dermatolog tavsiyesi almanız gereklidir.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Cilt kompresi nedir - kuru cilt kompresi - yağlı cilt cilt kompresi - normal cilt cilt kom
 3. Evde Yapacağımız Cilt Bakımı Kremleri, aktar, biberiye kremi, bitkisel cilt bakımı, canlan
 4. Erkekler için cilt bakımı, erkek cilt maskeleri, erkeklere cilt bakımı
 5. Cilt Bakımı Nasıl Yapılır - Cilt bakımı yapmanın püf noktaları
 6. Maydonozla cilt bakımı - Maydanozun cilde yararı - Maydanoz ile cilt kürü
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş