Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

USB Belleğin Sahte Olduğunu Nasıl Anlarız? USB belleklerde en sık görülen sahtekarlık türü kapasitenin fazla gösterilmesidir. Satın aldığınız ürünün kutusunda çok bilindik bir marka (Kingston

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  USB Belleğin Sahte Olduğunu Nasıl Anlarız?

  Sponsorlu Bağlantılar
  USB Belleğin Sahte Olduğunu Nasıl Anlarız?


  USB belleklerde en sık görülen sahtekarlık türü kapasitenin fazla gösterilmesidir. Satın aldığınız ürünün kutusunda çok bilindik bir marka (Kingston, Sony vs.) yazıyor olabilir, orijinal gibi görünüyor olabilir ancak bir belleğin orijinalliğini kutusundan anlamak mümkün değildir. Sahte markalı ürünlerin birçoğunda da kapasite yanlış gösterilmektedir.
  Sadece kutusunda gösterilen değerden bahsetmiyorum. Kötü niyetli satıcılar kullandıkları programlar ile USB belleğin kapasitesinin bilgisayarda da yüksek görünmesini sağlamaktadırlar. Örneğin gerçekte 1 GB kapasitesi olan bir bellek, bilgisayara taktığınızda 64 GB boş yeri varmış gibi görünebilir. Dosya yüklerken sorun yaşamazsınız ancak dosyalara tekrar ulaşamazsınız, dosyalar üst üste yazılır, bozulurlar. Belleğin içini doldurarak deneme yapabilirsiniz ancak daha etkili bir yol olarak "H2TESTW" adlı program kullanabilirsiniz. Google sitesinde "H2testw download" şeklinde arama yaparak programı indirebilirsiniz.
  Sahte kapasitesi olan bellekleri tespit etmek için, piyasayı takip etmeniz gerekir. Örneğin şu anda üretilmiş olan en yüksek kapasiteli USB bellek 256 GB kapasiteye sahiptir ve Kingston tarafından üretilmiştir. Eğer bundan daha yüksek kapasiteye sahip bir bellek satılıyorsa sahtedir.
  Fiyatının çok ucuz olması da bir belleğin sahte olduğunu gösterir. Bir satıcı 1 adet ürünü çok ucuza satabilir ancak sürekli olarak çok ucuza USB bellek satıyorsa sahte olduğunu anlayabilirsiniz. Satıcının profilindeki yorumların çoğu olumlu olabilir, bu belleklerin sahte olmadığını göstermez. Çünkü kullanıcılar, henüz belleği denemeden sadece görünen kapasitesine bakıp onay ve yorum vermiş olabilirler.  ÇOK DÜŞÜK OKUMA VE YAZMA HIZLARI
  USB belleklerde görülen bir diğer sahtekarlık da çok düşük okuma ve yazma hızlarıdır. Dış görünümü çok dekoratif, deri kaplamalı, yüksek kapasiteli bir bellek ucuza satılıyor olabilir. Hatta ünlü bir markanın ismi verilerek satılıyor da olabilir. Sahte kutulu ürünler çok yaygındır. Ancak bu tip ürünler maliyetleri düşürmek adına eski teknolojili çipler kullanırlar ve çok düşük okuma ve yazma hızlarına sahip olurlar. Böyle olunca da örneğin 16 GB kapasiteli bir belleği doldurmak 20 saat kadar sürebilir.
  Bu tip ürünlerden kaçınmak için de markasız ürünleri kesinlikle almamalı, markalı olduğu halde çok ucuz olan ürünleri almamalı, garantili, resmi distribütör ürünleri almaya dikkat etmelisiniz.
  DÜŞÜK PROFİLLİ KULLANICILAR
  Sahte USB bellekler genellikle işlem sayısı çok az olan hesaplardan satılır. Yüksek işlem sayılı hesaplar bu şekilde riske atılmaz. Bu yüzden yüksek işlem sayılı, uzun süredir satış yapmakta olan, yerleşmiş kullanıcılardan alışveriş yapmak sahte USB belleklerden kaçınmanızı sağlayacaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bir Besinin Organik Mi İnorganik Mi Olduğunu Nasıl Anlarız
 3. Kedinin kaç aylık olduğunu nasıl anlarız
 4. Deprem Olduğunu Nasıl Anlarız
 5. Bilgisayarın Çift Çekirdek Olduğunu Nasıl Anlarız
 6. Allah'ın bizimle beraber olduğunu nasıl anlarız
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş