Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

BaşarıLı Ütü Yapmanın Püf NoktaLarı Bir gömlek ya da elbisenin önce yakalarını , manşetlerini , fırfırlarını , kollarını ütüleyin , sonra bedenini , böylece diğer

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Başarılı Ütü Yapmanın Püf Noktaları

  Sponsorlu Bağlantılar
  BaşarıLı Ütü Yapmanın Püf NoktaLarı
  Bir gömlek ya da elbisenin önce yakalarını, manşetlerini, fırfırlarını, kollarını ütüleyin, sonra bedenini, böylece diğer zaman kaybettirici işlerle uğraşırken tekrar kırışmazlar.

  Ütü yapmadan önce, her bir parçayı çekip düzeltin.
  Ütü masasının yakınında hem ütülenmiş hem ütülenmemiş eşyalar için yer ayarlayın, böylece gidip gelerek vakit kaybetmezsiniz.


  Ütüleme: Başlangıç

  Ütü masasını uygun yükseklikte kurun. İster oturun, ister ayakta durun, avuçlarınızı masaya dirseklerinizi ya da sırtınızı bükmeden koyabilmelisiniz. Sıcaklığı doğru ayarlayın. İmalatçıların önerileri için etiketlere bakın. Karışık dokular için, sıcaklığı doku içinde kullanılan en çok malzemeye göre ayarlayın.
  Uygun hareket ve çalışma biçimini kullanın. Ortadan başlayıp dışa doğru çalışın. Sertçe bastırmaya gerek yoktur, özellikle buhar kullanırken çünkü işi yapan buharın gücüdür, ağırlık değil.
  Ütü yaparken bir düzen oluşturun: önce yakayı ütüleyin, sonra manşetleri ve kolları, sonra arka düğme sırasını (önce arkasını), arkayı, önü ve omuzları.
  Bazı dokumalara dikkat edin. Bütün ipeklileri tersinden ütüleyin. İşlenmiş ipekler hafif nemliyken ütülenmeli, ama spreylenmemeli, çünkü lekeler oluşabilir; ham ipekler kuruyken ütülenmeli. Kadife, akrilik, fitilli kadife, işlemeli parçalar ve sentetik deriler de tersinden ütülenmeli. Ütü masasının üstüne temiz bir örtü ya da çarşaf koyarak parlamalarını önleyin.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Güzel pilav yapmanın püf noktaları
 3. Kavurma Yapmanın Püf Noktaları, Kurban Bayramı sofralarının vazgeçilmezi kavurmanın püf no
 4. Çorba Yapmanın Püf Noktaları
 5. Mangal Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?
 6. Boya Badana Yapmanın Püf Noktaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş