Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Photoshopta renklendirme photoshop renklendirme , photoshopta resim renklendirme , photoshopta siyah beyaz resmi renklendirme , photoshopta siyah beyaz resmi renkli yapmak , Photoshopta renklendirme -Resimli
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Photoshopta renklendirme, Photoshopta siyah beyaz resmi renkli yapmak

  Sponsorlu Bağlantılar
  Photoshopta renklendirme

  photoshop renklendirme,photoshopta resim renklendirme,photoshopta siyah beyaz resmi renklendirme,photoshopta siyah beyaz resmi renkli yapmak,

  Photoshopta renklendirme -Resimli Anlatım

  1.ADIM: Önce renklendirmek istediğiniz resmi açın. Menüden IMAGE>MODE>RGB olup olmadığını kontrol edin. Renksiz resimler genelde GRAYSCALE modda olacağından renklendirmek için bunu RGB moduna çevirmemiz gerekir.  Şimdi Quick Mask Araçını (Q) seçiyoruz. Bu araç sayesinde renklendirmek istediğimiz bölümleri kolayca seçebiliyoruz. Yalnız ilk kullanım için bazı ayarlar yapmamız gerekecek, o yüzden Quick Mask Tool'un simgesine çift tıklıyoruz(resim.1), şekildeki ayarları yapıyoruz(resim.2). Buradaki "Color" değeri seçim yaptığımız bölgenin ne renkte gözükeceğidir. Seçtiğiniz rengin önemi yoktur, kırmızı yada mavi kolaylık sağlar. Opacity ise seçimin belirginliğini ayarlar. 30-60 arası bir değer uygundur.  2.ADIM:Şimdi araçlardan Brush'ı seçiyoruz (B) ve ilk renklendireceğimiz bölgeyi boyuyoruz. Aslında buradaki işlemde brush ile boyama değil seçim yapmış oluyoruz. Mesela turuncu yapmak istediğimiz bölgeleri birlikte seçebiliriz. Yaptığınız seçim aşağıdaki gibi gözükecektir(eğer mavi rengi seçtiyseniz)  3.ADIM:Seçmek istediğiniz bölgeyi seçtikten sonra tekrar Q'ya basarak Standart Mod'a geçiyoruz. Az önce mavi ile gözüken bölge şimdi seçili durumda gözükecektir. Şimdi yapacağımız işlem farklı sürümlerde farklı olacağından 2 farklı yol belirticem. Sürümünüze uyanı uygulayın.
  a)Layer sekmesindeki oka tıklayarak çıkacak menüden NEW ADJUSTMENT LAYER'ı seçin. Açılacak pencerede TYPE'ı Color Balance'ye getirin. Opacity'sini 50-80 arasında verin. Burada opacity seçtiğiniz bölgedeki gölgeleri ve tonlamaların belirginliğini ayarlar.
  b)Menüden LAYER>NEW ADJUSTMENT LAYER>COLOR BALANCE seçebilirsiniz yada pratik olarak Layer sekmesinden ()simgesine tıklayın ve buradan COLOR BALANCE'ı seçin.
  Şimdi vermek istediğiniz renge göre ayar çubukları ile oynayın. Shadows, Midtones ve Highlights şeklinde 3 bölüm olduğuna da dikkat ediniz. Prewiev seçeneğini aktif ederseniz yaptığınız değişiklikleri resim üstünde görebilirsiniz. İşlemi bitirip Tamam dediğinizde. Bu şeklilde bir sonuca ulaşırız.  4.ADIM: Şimdi başka bir bölümü renklendirmek için LAYER SEKMESİ'nde asıl resmin olduğu layera tıklıyoruz ve tekrar Q'ya basarak Quick Edit Moda geçiyoruz. 2.ve 3. işlemi tekrarlıyoruz. Renklerimizi ayarlıyoruz.
  ipucu.1: Eller, ayak ve yüz gibi deri rengine sahip yerleri seçim yaparken birlikte seçin. Ton yakalama için kolaylık sağlayacaktır.
  ipucu.2: Renklendirme sonunda fikriniz değişir ve bir önceki rengi değiştirmek isterseniz, sadece o rengi uyguladığınız layerı silin ve tekrar uygulayın.

  Öğrenmeniz gereken teorik bilgi bu kadar.Renklendirme tekniği 3-4 işlemin tekrarından ibarettir.Renklendirme işlemi bittikten sonra dilerseniz IMAGE>ADJUST bölümündeki CURVES, LEVELS ve CHANNEL MIXER bölümlerindeki ayarlarla oynayarak resim üzerinde daha gerçekçi etkiler yakalayabilirsiniz.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Photoshopta resmi kesmek, Photoshopta bir resmi nasıl keseriz
 3. Photoshopta resmi manzaraya yerleştirme, Photoshopta resim manzaraya nasıl yerleştirilir
 4. Photoshopta resmi netleştirme, Photoshopta bir resmi netleştirmek için ne yapılır
 5. Photoshopta resmi siyah beyaz yapma, Photoshopta resmi siyah beyaz yapma resimli anlatım
 6. photoshopta mirror, photoshopta aynı görüntüsü hazırlama, photoshopta yansıma efekti
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş