Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Photoshopta link verme , Photoshopta resime nasıl link verilir photoshopta resme link verme photoshopta slice tool aracılığıyla link verme Resimi optimize edip web sayfasına uyarlamak

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Photoshopta link verme, Photoshopta resime nasıl link verilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Photoshopta link verme, Photoshopta resime nasıl link verilir


  photoshopta resme link verme
  photoshopta slice tool aracılığıyla link verme

  Resimi optimize edip web sayfasına uyarlamak için slice tool aracılığı ile yaparsınız.

  Photoshop un toolbar ın dan “Slice Tool” dediğimiz aracımızı şeçelim kısa yolu ( K ).  Daha sonra istediğimiz yeri belirleyerek secili alan haline getirelim. Aşağıdaki resimde örneği mevcut. Üç tane renk yaptım siyah, mavi ve kırmızı bu renkleri slice tool ile link vermek istediğimiz yerine kadar secili alan yaptığımızda resimdeki gibi mavi çizgiler resimin üstünde belirlecek numaratör ler eklenmiş olucak.

  (örnk : resim) :  Yukardaki resimde gösterdiğim numaratörlerin üstüne fırçanız “slice tool” iken ctrl ile iki kere tıkladığınızda bir menü açılacaktır. (örn : resim)  Açılan menüye yukardaki resimdeki gösterdiğim şekilde, URL bölümüne slice tool ile kesilen o bölüme (bir bakıma buton) tıklanıldığında gidilcek olan adresi yazmanız gerekiyor.

  En son yapılcak olan işlem ve resimlerinizin sizin sectiğiniz alanları otomatik olarak keserek kayıt etmek için File dan Save For Web e tıklayınız örnek resimde mevcuttur. (Kısayol tuşu : Alt + Ctrl + Shift + S )  Ve bundan sonra yapıcağınız işlem sadece save diyerek html olarak kayıt etmektir. Örnek resim aşağıda mevcut. Save dedikden sonra bir klasörün içine kayıt ediniz. Ve klasörde otomatik bir klasör acıcak (images adında). Resimlerinizin kesilmiş hali orada mevcut ve html sayfanız da kayıt ettiğiniz yerde mevcut olucaktır...

  resminde görmüş olduğumuz diğer seçenekleri açıklıyorum....

  1) Slice Type : İmage seciliyken resim olarak kayıt anlamında.

  2) Name : Slice tool ile parçaladıkdan sonra seçtiğiniz parçanın kesildikden bilgisayarınıza kayıt edilirken sahip olucağı dosya isimini buradan belirliyebilirsiniz.
  Url : Resiminizi html olarak kayıt ettikten sonra herhangi bir browser ile açtığınızda kesilen resimin üstüne tıklanıldığında gitmesini istediğiniz URL adresini buraya belirtiyorsunuz.

  3) Target : Sayfanın açılış şeklini belirler örnek : _blank yazarsak link e tıklanıldığında yeni sayfada açar.

  4) Message Text : Resiminizi html olarak kayıt ettikten sonra herhangi bir browser ile açtığınızda sol alt kısmındaki bölümde gözükmesini istediğiniz yazıyı belirler.

  5) Alt Tag : Resiminizi html olarak kayıt ettikten sonra herhangi bir browser ile açtığınızda ve daha sonra mouse ile kesilen resimin üstüne gelindiğinde resimin tanıtımını yapmanıza sağlıyan bölümdür. Bu bölüm bazı arama motorları tarafından sevilir ve sitenizdeki resimlerde arama motorlarına indexlenir bununda yararı azda olsa sayfanızın hiti artar.


  grafikerler net sitesinden alınmıştır


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Photoshopta perspektif verme, Photoshopta perspektif düzeltme
 3. Photoshopta resimlere netlik nasıl verilir, Photoshopta lab color moduyla netlik
 4. photoshopta mirror, photoshopta aynı görüntüsü hazırlama, photoshopta yansıma efekti
 5. Photoshopta ışıklandırma, Photoshopta resme ışık efekti verme
 6. Photoshopta Gölge Yapma, Photoshopta Resme Gölge Verme
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş