Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Simülasyon (Benzetim) Nedir - Simülasyon (Benzetim) Simülasyon (Benzetim) , gerçek bir dünya süreci veya sistem inin işletilmesinin zaman üzerinden taklit edilmesidir. Sistem objeleri arasında tanımlanmış

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Simülasyon (Benzetim) Nedir - Simülasyon (Benzetim)

  Sponsorlu Bağlantılar
  Simülasyon (Benzetim) Nedir - Simülasyon (Benzetim)  Simülasyon (Benzetim), gerçek bir dünya süreci veya sisteminin işletilmesinin zaman üzerinden taklit edilmesidir. Sistem objeleri arasında tanımlanmış ilişkileri içeren sistem veya süreçlerin bir modelidir.
  Benzetim bir araçtır. Benzetim günümüzde mevcut olan ve daha önemlisi de yarın da mevcut olabilecek işlemler hakkında objektif bilgiler sağlar. Benzetim gerçek bir şeyin taklit edilerek yapılmasıdır. Benzetim, taklit edilen gerçek bir olayın genelde bilgisayar yardımıyla modellenmesidir. Örneğin bilgisayar üzerindeki bir uçuş simülatörü, uçuşun bazı kurallarının bir bilgisayar üzerinde öğretilmesi amacıyla kullanılan bir benzetim modelidir. Pilotun kokpitte göreceği ekranın bir benzerini bilgisayar ekranında görmesi ve uçuşu kontrol etme işlemlerini sanki de gerçekten uçaktaymış gibi yapması, bir benzetim olayıdır.

  Kısaca, bir sistemin simülasyonu, bu sistemi temsil edebilecek bir model oluşturma işlemidir. Simülasyon, gerçek hayattaki olayların bilgisayar ortamına aktarılması işlemidir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Elektronik-Devre Simülasyon Programı
 3. Paylaş Facebook Twitter Google


 4. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş