Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

su vakfının yaptığı çalışmalar nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Akutun Yaptığı Çalışmalar Nelerdir Çevkonun Yaptığı Çalışmalar Nelerdir Sigarayla Savaş Vakfının Yaptığı Çalışmalar Nelerdir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 31      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Su Vakfının Yaptığı Çalışmalar Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Su Vakfının Yaptığı Çalışmalar Nelerdir

  SU VAKFI; suyun kişi, toplum ve canlı hayatındaki yerini ve önemini insanımıza kavratmak, suyun en verimli şekilde ve tasarrufa riayet edilerek kullanılması bilincini geliştirmek, su sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak amacıyla kongre, panel, konferans ve sempozyumlar düzenlemektedir. Su vakfı, su konusunda kamuoyunu bilgilendirmekte ve faaliyetlerini geniş kitlelere duyurmaktadır.

  Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan "Mavi Damla" projesi çerçevesinde çok sayıda kitapçık ve broşür okullara dağıtılmakta, ilk ve orta dereceli okullarda su ve temiz enerji konularında seminerler verilmektedir.

  Geçmişten geleceğe bir köprü görevi üstlenen bütün kültür varlıklarımız gibi İstanbul'un her tarafını süsleyen zarif çeşme ve sebillerimiz zaman içinde adeta bir yok oluşa mahkum edilmiştir. Su medeniyetinin yeniden yaşatılmasını gaye edinen SU VAKFI, öncelikle tarihi çeşmelerin tespitiyle işe başlamıştır.

  Bugüne kadar 900'e yakın çeşmenin isim tespiti yapılmış, inşa tarihleri ve banileri belirlenmiş, mimari özellikleri incelenmiş, fotoğrafları çekilmiş, bugünkü durumları tespit edilmiş, adresleri cadde ve sokak olarak belirtilmiştir.

  Devrinin özelliği ve refah seviyesine gore farklılıklar gösteren musluklar da çeşmeye ayrı bir ihtişam kazandırmaktadır. Vakfımız 1000 adet musluk döktürmüş ve çeşmelere ve şadırvanlara takmıştır. Kültür varlıklarımızın içinde önemli bir yeri olan çeşmelerimizin tarihi, mimari, estetik değerlerini ve şehir içindeki müstesna yerlerini görmezlikten gelemeyiz. Bu sebeple ecdat yadigarı çeşmelerimizi yaşatmayı gaye edinen SU VAKFI, kapalı bulunan çeşmelerimizi peyderpey açarak gelecek kuşaklara bu kültür mirasımızı devretmeyi kendisine hedef edinmiştir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş