Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kanser Haftası İle İlgili Yazı Her yıl milyonlarca insanı vaktinden önce öldüren kanser , kalp hastalıklarının ardından 2.büyük hastalıktır. WHO(Dünya Sağlık Örgütü) nün verilerine göre
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kanser Haftası İle İlgili Yazı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kanser Haftası İle İlgili Yazı

  Her yıl milyonlarca insanı vaktinden önce öldüren kanser, kalp hastalıklarının ardından 2.büyük hastalıktır. WHO(Dünya Sağlık Örgütü) nün verilerine göre insanların dörtte biri, bir gün kansere yakalanıyor. Erkeklerde kanser ölümlerinin başında akciğer kanseri, kadınlarda ise meme kanseri geliyor.

  Kanser İngilizce “yengeç” anlamına geliyor. Yengeç, düşmanını kıstırdıktan sonra uzun, dişli kollarıyla sıkıca tutuyor ve yavaş yavaş kemirerek yiyor. Hücrelerin ve dokuların, organizma tarafından denetlenemeyerek anormal biçimde çoğalması ve çoğalan öğelerin genellikle bulundukları yerlerden başka yerlere yayılması sonucunda ortaya çıkan tümlezyonlardır. Kanser, tek bir hücrenin kontrolsüz büyümesinden meydana geliyor. Bu hücreler normal kontrol () mekanizmasını kaybederek sürekli çoğalıyorlar. Çoğalan bu hücreler, kaynaklandıkları organ ya da dokuların kullanabileceği yararlı hücreler değil. Bu hücreler büyüdükçe ,”tümör” denen, herhangi bir işlevi olmayan hücre kitlesi meydana geliyor.

  Zar bakımından kanserli hücrenin bölünerek çoğalma kapasitesi, sitoplazma zarındaki antijenlerin nicel nitel değişiklikleri ile belirlenir. Böylece kanserli hücrenin çoğalması artık organizma tarafından düzenlenmez.

  Ancak vücutta oluşan her hücre kitlesi kanser değildir. Tedavi edilmediği taktirde, insanı giderek zayıflatıp halsiz düşüren ve sonunda öldüren bu hastalığa bu nedenle kanser adı verildi. A.B.D. ‘de her yıl 1.350.000 insan kansere yakalanıyor. Kanser ölüm oranlarında ırksal farklılıkların rolü var. Kansere bağlı ölüm oranı siyahlarda beyazlara göre daha fazla. Kanser ölüleri erkeklerde daha fazla görülüyor.

  Kanser oluşmasında kendi davet ettiğimiz tehlikeler ön plandadır. Bugün batı ülkelerinde kanserden ölümlerin %65 inde risk faktörleri sigara ve beslenme özellikleridir.

  Kanser yalnızca başlıca ölüm nedenlerinden biri olarak kalmayıp, kişinin hayat kalitesini düşüren, işgücü kaybına uğratan bir hastalık. Bunlara ek olarak, teşhis ve tedavi maliyeti en yüksek olan hastalıklardan. Halen tüm mekanizmaları tam olarak anlaşılmamış olan kanser hastalığının aydınlatılması ve her evrede tedavisinin mümkün hale gelmesi için yoğun çalışmalar yapılıyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kanser Haftası İle İlgili Konuşma Metni
 3. Kanser Haftası İle İlgili Açıklama, Genel Bilgi
 4. Kanser Haftası İle İlgili Çok Şiirler Yeni
 5. Kanser Haftası İle İlgili Güzel Hikaye, Öykü
 6. Kanser Haftası ile ilgili Şiirler - Kanserle Savaş Haftası Hakkında Şiirler - Kanser Hafta
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Kanser hücrelerinin en önemli özellikleri;

  - bölünme disiplinini ve sınırlamasını kaybetmek,

  - başka dokulara özgü alanları işgale çalışmak,

  Bunlar, çok hücreli organizma düzenine başkaldırmış anarşik hücrelerdir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş