Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Makale Dünyamızın yetersiz doğal kaynakların adaletsiz paylaşımı sonucunda ortaya çıkan çatışmalar , doğal hayatın bozulması , yaşam alanlarının daralması ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Güzel Bir Makale

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Makale

  Dünyamızın yetersiz doğal kaynakların adaletsiz paylaşımı sonucunda ortaya çıkan çatışmalar, doğal hayatın bozulması, yaşam alanlarının daralması, küresel ısınma, suçların artması gibi problemlerle boğuştuğu bir dönemde aynı sorunları yeniden anmak zorunda kaldığımız bir Dünya Tiyatro Günü daha kutlamak üzereyiz. Dünya tablosunu mat ve koyu renklerin oluşturduğu bu dönemde tablonun adına İZMİT denen yerinde sıcak ve pastel renkler görebilmeyi umut ediyoruz.

  Gelecekte oluşabilecek toplumsal sorunları çözmekte tiyatronun birleştirici etkisinden yararlanmak mutlaka gerekecektir. İnsanların en önemli ihtiyacı olan kendini ifade etmeyi sağlayan etkenin sağlıklı bir iletişim olduğu düşünülürse tiyatronun ve tiyatrocuların ödevinin ise insanların birbirlerinin farklılıklarına önyargıyla değil saygıyla yaklaşacakları ortak alanlar üretmek olduğu açıktır. İnsanların birbirlerini anlamaları için kendilerini birbirlerinin yerine koyabilmeleri gerekir. Tiyatro da bu bağlantının kurulabilmesinde önemli bir araçtır. Ancak, ne yazık ki ülkemizdeki tiyatroların eğitimli kadro sıkıntısı, maddi imkansızlıklar ve altyapı sorunları nedeniyle bu işlevlerini tam olarak yerine getirdikleri söylenemez.

  Her ne kadar çeşitli tiyatro gruplarının iyi niyetli girişimleri bu yönde umut vaat eden adımlar olarak değerlendirilebilse de gerek Türk tiyatrosunun profesyonelleşmesi gerekse yaygın eğitimde tiyatronun sağladığı olanakların kullanılabilmesi bakımından tiyatroya gönül verenlerin birleşik bir şekilde mücadele etmeleri, sivil toplum kuruluşlarının, devletin ve uluslararası kuruluşların da tiyatroya gereken önemi vererek Türk tiyatrosunun geliştirilmesi çabalarına katkıda bulunmaları gerekmektedir.

  Bütün imkansızlıklara rağmen acemice de olsa bir şeyler yapmayı sessiz kalmaya yeğleyerek geçtiğimiz sene Eylül ayından itibaren seyircilerine merhaba deyen Oyun Sahnesi de, şimdiye kadar yaptığı gibi yönetmeninin deneyimi ve birikiminden yararlanarak yeniden filizlenmesini umduğumuz Türk tiyatrosunun mütevazi bir tomurcuğu olmayı hedeflemektedir.

  Dünya sorunlarının çözümünde ilk aşamanın yerel problemlerle mücadele etmek olduğu bilinciyle hareket eden Oyun Sahnesi, herkesi insani değerler (ozelbilgiler.com) doğrultusunda hareket edecek yeni bir Tiyatro için çalışmaya davet etmektedir. Ülkemize yeni tiyatro sanatçıları yetiştirmeyi hedefleyen Oyun Sahnesi, tüm sanatseverleri bu konuda eğitim çalışmaları yapmaya çağırmaktadır.

  Son olarak, tüm bu sorunların gölgesinde kutlayacağımız Dünya Tiyatro Günü’nde insanlığı insanca yaşamaktan alıkoyan tüm dünya sorunlarının çözülmesini, toplumsal barışın da sağlanmasını ve tiyatronun hak ettiği önemi kazanmasını diliyoruz. Biliyoruz ki tüm bu dileklerimizin gerçeklenmesi için herkes ‘bişey yapmalı’… Masada, sandıkta veya daha sonrasında kültürlerarası iletişimin sağlanması için herkesi bişey yapmaya, dünyadaki tiyatrocuları da bu amaçlar doğrultusunda dayanışmaya çağırıyor, ne olursa olsun her zaman, yine ve yeniden TİYATRO diyor.

  Dünya Tiyatro Gününüzü Kutluyoruz...

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünya Tiyatro Günü ile ilgili Güzel Sözler - Dünya Tiyatrolar Günü Özlü Sözler
 3. Dünya Tiyatro Günü konulu güzel sözler
 4. Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Güzel Bir Yazı
 5. En Güzel Dünya Tiyatro Günü Şiirleri
 6. Dünya Tiyatro Günü İle İlgili En Güzel Sözler, Özdeyişleri, Vecizeler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş