Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Yazı Geçtiğimiz tiyatro mevsimi sonunda , Devlet Tiyatrosu genel müdürü Lemi Bilgin’in görevden alınmasının ardından özel tiyatrolara yapılan yardımın ortadan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Güzel Bir Yazı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Yazı

  Geçtiğimiz tiyatro mevsimi sonunda, Devlet Tiyatrosu genel müdürü Lemi Bilgin’in görevden alınmasının ardından özel tiyatrolara yapılan yardımın ortadan kaldırılması, İstanbul Şehir Tiyatroları’nın bilet fiyatlarının 1 lira, 50 kuruş gibi fiyatlara indirilmesi, özel tiyatroların turnelerde sembolik bir kira ödeyerek oynadığı devlete ait salonların kiralarının fahiş fiyatlara çıkarılması, yasaklanan oyunlar birbirini izleyen halkalar. Devlet Tiyatrosu ve Şehir Tiyatrolarında yaşananlarsa, akıl alır bir aymazlıktır. Sistem bu kurumları gözden çıkarmıştır. Yeni yasalar hazırlatarak sözcüklerimizi ezip, yok etmeyi hesaplıyorlar. Bunlara başka halkalar da eklendiğinde, özel tiyatrolar bir bir kapanacak, kurum tiyatroları çökertilecek ve son halka ilk halkayla birleşince, birileri tespih çekecek.

  Amaç açıktır; ya siyasi iktidarın yani emperyalizmin dümen suyunda tiyatro yapılacak ya da gereği yapılacak. Yağma yok! Tiyatro başı dik ve onurlu yoluna devam edecektir. Tiyatroda neyin nasıl yapılacağına tiyatrocular karar verir.

  Bu gün 27 Mart Dünya Tiyatro günü. Dünya ve Ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunların farkındayız. Bizler, perdelerimizi her zamankinden daha çok (ozelbilgiler.com) bağımsızlık için, eşitlik için, özgürlük için açacağız. Seslerimiz uçuşup gitse de, sözcüklerimiz bilenip kalacak yeryüzünde. Sahnelerimiz barışın ve kardeşliğin çiçek bahçesi olacak.

  Ülkemizde, tiyatroya savaş açmış bir anlayış iktidardadır.

  Savaş karşılıklıdır.

  Türkiye tiyatrocuları direnecektir.

  Yalnız olmadığımızı biliyoruz.

  İzleyiciler, halkaları birleştirip tespih etme telaşını fark ettiğinde direnişe katılacaktır.

  Yaşasın direnen Türkiye Tiyatrosu!

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünya Tiyatro Günü ile ilgili Güzel Sözler - Dünya Tiyatrolar Günü Özlü Sözler
 3. Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Güzel Bir Makale
 4. En Güzel Dünya Tiyatro Günü Şiirleri
 5. Dünya Tiyatro Günü İle İlgili En Güzel Sözler, Özdeyişleri, Vecizeler
 6. Dünya Tiyatro Günü Kısa Yazı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş